Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Specjalne boisko dla szkoły specjalnej. Ruszyła budowa

Po placu zabaw (na zdjęciu), ścieżce sensorycznej i parkingu, teraz na terenie czechowickiej szkoły specjalnej rozpoczyna się budowa wielofunkcyjnego boiska. Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Rozpoczęła się budowa wielofunkcyjnego boiska w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Prace będą kosztować bielskie starostwo około 400 tysięcy złotych.

Nie będzie to typowe szkolne boisko. – Zostanie dostosowane dla osób ze specjalnymi potrzebami. Nawierzchnia będzie bardziej miękka, kosze do gry w koszykówkę będą ruchome i zamocowane niżej, a sam obiekt nie będzie pełnowymiarowy (26 x 18 m) – przybliża Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w zarządzie powiatu. Dzieci i młodzież zyskają bezpieczne warunki do gry również w siatkówkę i piłkę ręczną.

Boisko powstaje między placem zabaw a ścieżką sensoryczną. Ma być gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 400 tys. zł i w całości zostanie pokryty z budżetu powiatu bielskiego.

– To kolejny i ostatni etap zagospodarowania terenu wokół nowej siedziby szkoły przy ul. Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach. Zespół Szkół Specjalnych nr 4 przeniesiono w to miejsce w 2016 roku. Dotychczas powstały tam plac zabaw, ścieżka sensoryczna oraz parking. Remont przeszły chodniki i oświetlenie wokół szkoły – informuje Magdalena Fritz, rzecznik starostwa.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
super
super
1 miesiąc temu

Super, dla ilu uczniów jest to boisko (jak z dostępnością)?