Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Czechowice-Dziedzice: Wigilia dla samotnych

Blisko 400 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice spotkało się dzisiaj w Dworku Eureka by połamać się opłatkiem.

Nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak barszcz z uszkami, ryb, czy kapusta z grzybami oraz kolędowania.

Znane świąteczne piosenki i kolędy zaśpiewali wspólnie: burmistrz Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny wspomagani przez Jacka Stachursky’ego.

– Już po raz trzeci Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa dla wszystkich mieszkańców – starszych, dotkniętych różnymi chorobami oraz samotnych i bezdomnych – organizuje wspólną wigilię. Spotykamy się, by nikt w świąteczny czas nie czuł się opuszczony. Cieszy mnie tak duże wsparcie naszej akcji przez różne osoby i firmy, którzy przekazują na wspólną kolację pieniądze, a także produkty. Spotkanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania Dworku Eureka, bo tylko ta czechowicka restauracja może pomieścić aż tyle osób. Do akcji włączyli się też duszpasterze z gminnych parafii ogłaszając i zapraszając w naszym imieniu na wigilię, a także zarząd Komunikacji Miejskiej, dzięki któremu nie było problemu z dojazdem nawet z odległych miejscowości – mówi burmistrz Marian Błachut.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments