Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Kolejny niewybuch

Fot. KMP w Bielsku-Białej

Niewybuch z okresu drugiej wojny światowej odnaleźli dzisiaj, w czasie prowadzonych prac remontowych, mieszkańcy ulicy Cienistej w Czechowicach-Dziedzicach. Ewakuowano mieszkańca pobliskiej posesji.

Na niewybuch natrafiono około 10.30. Natychmiast przerwano remont i wezwano służby. – Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który w czasie oględzin potwierdził odnalezienie niewybuchu z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko przed dostępem osób postronnych. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańca tej posesji. Mieszkańcy budynków położonych w pobliżu zostaną ewakuowani na czas pracy saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach – informuje Ilona Michalczyk z bielskiej komendy.

To niejedyny niewybuch odnaleziony ostatnio w Czechowicach-Dziedzicach. 22 września o 7.25 w rejonie ulicy Wilczej grzybiarz odnalazł pocisk moździerzowy z drugiej wojny światowej. Kłopotliwe znalezisko zostało zabrane przez saperów z Gliwic dopiero w poniedziałek rano. Do tego czasu teren zabezpieczali policjanci.

Z kolei 20 września o 9.35 niewybuch odkryto przy ulicy Bronowskiej w Ligocie w trakcie prac budowlanych. Znalezisko do czasu przybycia saperów zabezpieczali miejscowi druhowie i policjanci.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments