Wydarzenia Cieszyn

Oznakuj dwa kółka!

Fot. SM w Cieszynie

Oznakowałeś już swój rower przed kradzieżą? Jeśli nie, masz ku temu kolejną okazję. 29 września w siedzibie Straży Miejskiej w Cieszynie mundurowi będą czekać na właścicieli jednośladów z całego powiatu. Akcja rozpocznie się o 9.00 i potrwa do 15.00.

Kto może przyjść i zabezpieczyć swój rower przed złodziejami za pomocą unikatowego syntetycznego kodu DNA? Ten kto, ukończył 18 lat i mieszka na terenie naszego powiatu, a także ma przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Konieczne jest posiadanie również faktury lub rachunku za zakup pojazdu bądź oświadczenia informującego, że jest się jego właścicielem. Ponadto trzeba wyrazić zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku z tym faktem.

Znakowany pojazd powinien być czysty i przepisowo wyposażony. Co to oznacza? Z przodu powinien mieć co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, a z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe koloru czerwonego o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne czerwone. Ponadto rower powinien mieć co najmniej jeden sprawnie działający hamulec oraz dzwonek bądź inny sygnał ostrzegawczy.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nie w ciemię bity
Nie w ciemię bity
5 lat temu

Straż miejską mają rozwiązać to szukają sobie populistycznych zajęć…. Gdzie w ustawie o strażach gminnych jest zapis że mogą zajmować się znakowaniem rowerów ???? Takie zajęcie to potrafi wykonać pierwszy lepszy serwis rowerowy !