Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Specjalistyczny ambulans mierzy jakość powietrza

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w centrum Czechowic-Dziedzic stanął specjalistyczny ambulans do pomiaru jakości powietrza.

Jak informują w ratuszu, pomiary będą trwały przez trzy tygodnie, a ich wyniki zostaną porównane z wynikami pomiarów z najbliżej położonej automatycznej stacjonarnej stacji WIOŚ w Bielsku-Białej.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach wykonuje dodatkowe pomiary jakości powietrza ambulansem pomiarowym w gminach, na terenie których nie ma automatycznych ani manualnych stacji pomiarowych.

Ambulans wyposażony jest w urządzenia pomiarowe tego samego typu, jak znajdujące się w stacjach automatycznych i dokonuje pomiaru zanieczyszczeń gazowych (tlenku siarki, tlenków azotu, tlenku węgla, ozonu i benzenu), pyłowych PM10 oraz pomiaru zawartości metali (arsen, ołów, nikiel i kadm) w pyle i benzo(a)pirenu.

Po zakończeniu badań Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska opracuje szczegółowy raport, który zostanie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments