Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Swingowali dla autyzmu! Pobili rekord!

W parku miejskim „Lasek” odbyła się druga edycja charytatywnej imprezy sportowej – Milion Swingów Dla Autyzmu, której organizatorem jest miejscowe Centrum Kettlebell.

– Motywem przewodnim jest pomoc dla dzieci dotkniętych autyzmem, propagowanie wśród ludzi wiedzy oraz świadomości na temat autyzmu. Startujemy pod hasłem „ćwiczysz, czyli pomagasz”. Impreza jest organizowana co roku w całej Polsce, a jej inicjatorem jest Marcin Kil. W Czechowicach-Dziedzicach był to już drugi raz. Wspólnie wykonywaliśmy swingi odważnikami kettlebell, a także świetnie się bawiliśmy. Na imprezie było wiele atrakcji i dużo pozytywnej energii – mówi Maja Konarska, organizatorka imprezy.

W zeszłym roku w Czechowicach-Dziedzicach udało się wykonać 43 272 swingów odważnikami. Był to czwarty wynik w Polsce po Wrocławiu, Warszawie i Zielonej Górze! Dziś wynik udało się pobić, bo uczestnicy wysingowali 76 630!

Były też zbiórki i licytacje, a całkowity dochód zostanie przeznaczony dzieciom dotkniętym autyzmem z Czechowic-Dziedzic z Zespołu Szkół nr 4 oraz Centrum Bosko.

Autorem fotoreportażu jest Artur Jarczok.

google_news