Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czechy: Przedłużony stan wyjątkowy i… mniej obostrzeń

Fot. Krzysztof Marciniuk

W Czechach wydłużono do 30 kwietnia stan wyjątkowy z powodu pandemii koronawirusowej. Niezależnie od tego kroku, Parlament RC zdecydował, żeby złagodzić obostrzenia wprowadzone dla skutecznej  walki z koronawirusowym zagrożeniem.

Obecnie mieszkańcy mogą znowu indywidualnie uprawiać sport na zewnętrznych obiektach. Bieganie czy jazda na rowerze w lesie nie wymaga użycia maseczki. Otwarto punkty skupu surowców wtórnych i kompostownie. Jest też zgoda, by czynne były sklepy hobbystyczne, z artykułami metalowymi, budowlanymi oraz sklepy rowerowe i serwisy. Tutaj konieczne jest noszenie maseczek. Po świętach wielkanocnych będą mogły być otwarte sklepy z artykułami papierniczymi czy obuwniczymi.

Ponadto rząd wprowadził zmiany dotyczące przekraczania granic. Anulowano powszechny zakaz podróżowania, co jednak nie oznacza, że granice zostały otwarte. Nadal pozostaną zamknięte, podobnie nie są wydawane wizy, a obcokrajowcy mogą przekroczyć granicę tylko w wyjątkowych przypadkach. Po Wielkanocy możliwy będzie natomiast wyjazd poza granice Czech, ale wyłącznie do pracy czy lekarza.

Podczas Wielkanocy dalej obowiązuje zakaz poruszania się w grupach powyżej dwóch osób. Nie będzie możliwe odprawianie uroczystości religijnych. Czeskie władze twierdzą, że udało się powstrzymać rozwój koronawirusa, o czym mają świadczyć dane dotyczące pandemii. Możliwości hospitalizacyjne w szpitalach są na wysokim poziomie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

@Ścisły Umysł Mamonia Ja jako inżynier tu byłem i rzygałem fekaliami.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Uruchamia się jeszcze większy kompan z lasu.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Tadeusz – spotkajmy się w twarzą w twarz jak faceci – naprawdę, po co będziemy robić szopkę na forum. Jak znam życie to i tak albo nie przyjdziesz albo okaże się że jesteś dziadkiem więc i tak nic ci nie grozi (jestem drapieżnikiem a nie padlinożercą)…

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Hahahahahah A tymczasem w dyktaturze kobiet: władze B-B zamówiły 8 tysięcy TESTÓW na covid-19 hahahaha po miesiącu “walki” z epidemią hahahaha na 170 000 ludzi hahahah ALE HIT DOPIERO NADCHODZI – DO TEJ PORY DOTARŁO 70 AAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAH
ZE ŚMIECHU ROBIĄ MI SIĘ ZAYADY NA DOOPIE – OKOPALIŚCIE SIE JUŻ?