Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Czekają nas opady śniegu i oblodzenie! Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Fot. Paweł Szczotka

Choć jeszcze kilka dni temu wydawało się, że wiosna w naszym regionie rozgościła się na dobre, to jednak zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed opadami śniegu i oblodzeniem w powiatach bielskim, żywieckim i cieszyńskim oraz w Bielsku-Białej.

Jeśli ich prognoza się sprawdzi, to w ciągu najbliższych godzin może spaść od 10 do 15 centymetrów śniegu.

Padać ma od dzisiaj (27 marca) od 17.00 do 17.00 we wtorek. Alert obwiązuje na terenie powiatów: bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego oraz miasta Bielska-Białej. Meteorolodzy szacują możliwość wystąpienia opisywanych zjawisk pogodowych na 80 procent.

Na całym obszarze ma wystąpić także dość znaczny spadek temperatur powietrza. Termometry miejscami mogą wskazać nawet minus 5 stopni Celsjusza. Przy gruncie temperatura może spaść nawet do minus 8 stopni.

Jakby tego było mało, w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim oraz w Bielsku-Białej może wystąpić oblodzenie. – Powyżej 500 m n.p.m. od godziny 13.00, a poniżej 500 m n.p.m. od godziny 20.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Ujemna temperatura powietrza będzie utrzymywać aż do środy – czytamy w komunikacie.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
poSucha
poSucha
1 rok temu

W pozostałych powiatach regionu można być spokojnym a powiaty w Małopolsce to rubieża, niech się martwią sami, spoglądają dobrze w niebo.

Blacharz
Blacharz
1 rok temu

To lubię.