Wydarzenia Bielsko-Biała Sport

Czekały na medal od 2011 roku. Siatkarki BKS-u z brązem!

Mamy upragniony medal! Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonały na wyjeździe Grot Budowlani Łódź 3:1 i zdobyły pierwszy od 2011 roku medal Tauron Ligi dla klubu spod Klimczoka.

23 kwietnia podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka stoczyły zacięty bój z łodziankami. Pierwsze dwa sety meczu, rozegranego w mieście włókniarzy, były niezwykle wyrównane. Pierwszego nasz zespół wygrał 25:23, ale drugiego przegrał 24:26. Natomiast w trzeciej partii bielszczanki zdeklasowały rywalki, pokonując je 25:12.

W czwartej partii gra znów się wyrównała, ale to ekipa BKS-u wytrzymała nerwowo końcówkę. Do stanu 22:22 walka była zacięta, ale w decydującym momencie trzy punkty z rzędu zdobyła nasza drużyna i wygrała seta 25:22, a mecz 3:1. W takim samym stosunku siatkarki z Bielska-Białej zwyciężyły całą rywalizację o 3. miejsce, toczoną do trzech zwycięstw. Zdobycie brązowego krążka Tauron Ligi, na który klub czekał od 2011 roku, oraz wygranie Pucharu Polski pokazują, że dla bielskiego zespołu był to niezwykle udany sezon.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 26:24, 12:25, 22:25)