Bielsko-Biała Sport

Czekamy na kolarzy Tour de Pologne! (mapy i czasy przejazdów)

Fot. Artur Jarczok

76. Tour de Pologne UCI World Tour wystartował 3 sierpnia, a zakończy się 9 sierpnia. Kolarze rozpoczęli rywalizację z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tak jak rok temu, także i w tym mieszkańców naszego regionu czekają niemałe emocje!

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

 

Piąty etap (7 sierpnia), który będzie liczył 154 kilometry wystartuje z Kopalni Soli w Wieliczce. Będzie to interwałowy, górski odcinek, który z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Kolarze zakończą zmagania przy al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (na wysokości ZIAD). Po drodze powalczą na dwu górskich premiach TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie lotne premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej. W stolicy Podbeskidzia kolarze pokonają trzy widowiskowe rundy o długości 7,2 km każda.

Kolarze wystartują o 12.45. Przejadą przez Myślenice, Sułkowice, Zembrzyce, Stryszawę i w gminie Jeleśnia powinni pojawić się około 14.40. Później peleton przemknie przez Pewel Małą, Łękawicę, Żywiec i Czernichów, a na premii lotnej w Międzybrodziu Bialskim powinni być o 15.21. Dziewięć minut później będą walczyć o górską premię na Przegibku i wjadą do Bielska-Białej. Metę po pokonaniu trzech rund przejadą o około 16.20.

Tradycyjnie już wyścigowi towarzyszyć będą inne wydarzenia kolarskie. Zanim główny wyścig zagości w Bielsku-Białej, ulicami przejedzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jorg
Jorg
2 lat temu

Piękny etap do Bielska, piękne tereny naszych Beskidów ale realizacja TV kiepska. Wzorem francuskiego touru czekałem na ciekawsze ujecia. Tour to nie tylko wyścig, to powinna być też reklama naszego kraju.