Sport Żywiec

Czernichów: Amatorskie zawody w narciarstwie alpejskim odwołane!

Organizatorzy* zapraszają do uczestnictwa – oraz kibicowania – w Amatorskich Zawodach Międzyszkolnych w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się 23 lutego na stoku na Górze Żar w gminie Czernichów.

W zmaganiach mogą wziąć udział uczniowie posiadający odpowiednie umiejętności narciarskie i stan zdrowia, zgłoszeni w dniu konkursu w biurze zawodów między 8.30 a 9.30. Liczba zawodników jest nieograniczona, a wpisowe bezpłatne. Zawody odbędą się w dolnej części stoku. Zbiórka wszystkich zawodników o 9.30, obok dolnej stacji kolejki. Start zawodów o 10.00. Uczestnicy mają obowiązek startu w kaskach!

Konkurs w kategorii narciarstwo alpejskie zostanie przeprowadzony w pięciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta: przedszkole, szkoły podstawowe klasy 1-2, sp klasy 3-4, sp klasy 5-6 oraz gimnazjum. Kategoria snowboard zostanie podzielona na dwie grupy wiekowe (z podziałem na chłopców i dziewczęta): szkoły podstawowe i gimnazjum.

Listy startowe zostaną ustalone według kolejności zgłoszeń. Zawodnicy będą startować począwszy od najmłodszych grup w narciarstwie alpejskim. Po nich wystartują snowboardziści.

Pomiar czasu będzie się odbywał elektronicznie. Za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie przysługują puchary i dyplomy. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy i medale.

Jeżeli warunki atmosferyczne będą niekorzystne zawody zostaną odwołane. Uczestnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem (i później go przestrzegać). Pobranie numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

* PTG “Sokół”, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie, gmina Czernichów oraz Polskie Koleje Linowe. Zawody odbędą się pod patronatem przewodniczącego Rady Gminy Czernichów.

Z ostatniej chwili: Zawody zostały odwołane w związku z ostrzeżeniem IMGW-PIB o intensywnych opadach deszczu oraz silnym wietrze.

 

 

google_news