Wydarzenia Bielsko-Biała

Czernichów: Do ośrodka trafiły maseczki, przyłbice i rękawiczki

Foto: Kuba Jarosz

Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się zorganizować małą pomoc dla osób, które przebywają w ogarniętym zakażeniami ośrodku opieki długoterminowej w Czernichowie.

40 przyłbic ochronnych i tyle samo kompletów maseczek i rękawic przygotował i przekazał Marek Macner z Bielska-Białej. Ten sam, o którym już parę razy pisaliśmy – człowiek poważnie chory, a mimo to wciąż pomagający innym. Kolejne 100 maseczek z filtrami dostaliśmy od koordynatorki grupy na Fb “Szyjemny maseczki dla szpitala w Żywcu” – Izabeli Sowy-Knapczyk z pracowni krawieckiej Jasna Strona Szycia.. Następne 200 maseczek trafiło do czernichowskiego ośrodka z Bielska-Białej, dzięki społecznej inicjatywie „Szyjemy maseczki”. Kolejne 100 sztuk ma otrzymać ośrodek zdrowia w Międzybrodziu.

Na miejscu przywitał nas policjant pilnujący wejścia do ośrodka „Ad-Finem”. Był na tyle miły i uprzejmy, że zgodził się dostarczyć paczki z pomocą osobiście personelowi medycznemu. Pomoc pensjonariuszom oraz ich opiekunom, którzy już od kilku dni bez przerwy zajmują się chorymi osobami w „Ad-Finem” organizuje też społeczność Czernichowa. Akcję koordynuje wójt gminy, Barbara Kos-Harat.

Na początku ludzie trochę byli poirytowani, że zachęcam ich do pomocy prywatnemu w końcu ośrodkowi, ale w końcu każdy zrozumiał, że w środku są też nasi mieszkańcy i każdemu w takiej sytuacji trzeba pomóc – mówi pani wójt.

A pomoc jest niezbędna – w ośrodku wciąż przebywa blisko dwustu pensjonariuszy i zaledwie piętnaście osób personelu medycznego, i kilku pracowników kuchni. 27 osób jest zakażonych koronawirusem, i liczba ta może się zwiększyć, bo nie wszystkim wykonano jeszcze testy. Do tej pory ludzie ci nie mieli żadnych osobistych środków ochrony.

Już trzy tygodnie temu dostaliśmy informację od pracowników, że coś się dzieje na ośrodku. Pani wójt rozmawiała z kierownictwem i zapewniono ją, radnych, że jest wszystko w porządku twierdzi radny gminy Czernichów, Paweł Kliś.

navigate_before
navigate_next

google_news
41 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grzch
grzch
3 lat temu

Pozdrawiam mamę którą mam w tym ośrodku i jest opiekunem i szczerze burdel na kółkach .

Wiolinek5
Wiolinek5
4 lat temu

Rękawiczki są u nas zawsze ,od trzech lat tam pracuje ,maseczki też .Czego ludzie chcecie nie macie gdzie wylać swojego jadu???idźcie tam popracować,zobaczcie ile serca dajemy tym ludziom ,schorowanym i cierpiącym.Glupoty pisać , tyle potraficie.

Jolka
Jolka
4 lat temu
Reply to  Wiolinek5

No i się wydało ….lubisz słowo jad i tylko Ty go tu uzywasz w tych postach…A posłuchaj wypowiedzi pani z ośrodka czego Wam brakuje??? Wysłuchaj się w Twojego szefa!

Wiolinek5
Wiolinek5
4 lat temu

Świetnie,że są ludzie ,którzy pomagają potrzebującym.Dziekuje w imieniu pracujących w pocie czoła koleżanek.

Wlodwk
Wlodwk
4 lat temu
Reply to  Wiolinek5

Niech pracują roznioslyscie to wy ,nie pensjonariusze,bo robicie za pieniądzem jak popoieprzone,jak to jest ze niby taka ciężka praca ,a potraficie obgonic 3 etaty pracujecie w Żywcu czernichowie pzdolu

Wkur....
Wkur....
4 lat temu

To jeśli trzy tygodnie temu pani wójt wiedziała że coś się dziej w tym ośrodku bo miała pani takie informacje i co pani zrobiła z tym. Czy były podjęte jakieś kroki na szczeblu władzy. To teraz widzimy jesli zapewniano panią wójt że jest ok to ktoś kłamie. Albo pani wójt albo dyrektorka tego burdelu. Bo wiem i mam informacjie że 3 tygodnie temu został przywieziony pacjent z Niemiec. Nie mam wiedzy bo nikt do teraz jej nie ma czy miał wirusa ale jeśli przywozi się pacjenta z kraju gdzie wirus szaleje to powinno się być bardziej ostrożnym. Ale po co… Czytaj więcej »

Olka
Olka
4 lat temu
Reply to  Wkur....

No i zrobiła zadzwoniła porozmawiala,bo tyle może, Przecież nie może tam wejść i ich skontrolować, proszę pamiętać, że to jest prywatny ośrodek prywatny i tam jedynymi osobami co coś mogą zrobić jest dyrektor który działa w imieniu właściciela,

Wlad
Wlad
4 lat temu
Reply to  Olka

Od dluzszego czasu sie przygladam komentarzom na tej stronie, co 3 osoba chce zeby zajal sie “nia” /”nimi” prokurator a najlepiej zamknal na dlugie lata i mega odszkodowania(narazie nie wiadomo za co, wiekszosc przytoczonych przykladow to plotki bez pokrycia), ciekawe czy ludzie sie zastanawiaja jak faktycznie prokuratura sie tym zajmie i wyjdzie ze bylo wporzadku,co wtedy…

MonikaEwa
MonikaEwa
4 lat temu
Reply to  Wlad

Dokładnie,siedzą i piszą, aż przykro i wstyd że człowiek mieszka między takimi ludzmi

Wiolinek5
Wiolinek5
4 lat temu
Reply to  Wkur....

Pacjent z Niemiec nie miał objawów choroby i nie ma do tej pory.A mało zorientowanym radzę zamknąć jadowite buzie.

Monika
Monika
4 lat temu

Miałam tu napisany cały elaborat, co sądzę o p.Goluch na stanowisku.dyrektora ,ale to skasowalam.

Ilona
Ilona
4 lat temu
Reply to  Monika

Widocznie miałaś powód żeby to skasowac

Monika
Monika
4 lat temu
Reply to  Ilona

Nie ale stwierdziłam że nie Bede baby pogrążac,

Ilona
Ilona
4 lat temu
Reply to  Monika

I tak trzymaj to nic nie da!!! To nie jest dobre miejsce!!! Tu zaraz ktoś w imieniu ośrodka Cię zhejtuje!!! Szkoda zdrowia!!

Izabela
Izabela
4 lat temu

Moja mama jest w tym osrodku. Ja mieszkam we WLOSZECH i pracuje jako opiekunka, zdwonie do osrodka po informacje, zdaje Dobie sprawe ze to wszystko Nie jest latwe a wasze komenty mnie tylko denerwuja. Nie zdajecie Dobie spray Co to znaczy korona virus, Nie zdajecie sobie sprawy jak musi pracowac personnel w takiej sytuacja, jak taka sytuacja przezywaja starsi ludzie.

Jowita
Jowita
4 lat temu
Reply to  Izabela

Doradzam pani nie czytać w necie skoro ma pani informacje z pierwszej ręki czyli z ośrodka!!! Zdrowia dla mamy!!!

Pedro
Pedro
4 lat temu
Reply to  Izabela

Dla personelu wielki szacunek!! Zdrowia i wytrwałości i silł!!’

Olka
Olka
4 lat temu
Reply to  Izabela

My sobie nie zdajemy, czy dyrekcja ośrodka gdzie niema lekarza,i środków ochronnych?????

grzch
grzch
3 lat temu
Reply to  Olka

Nie ma tam lekarza był ostatnio lekarz na 180 około ludzi na 9 h to szybko się zajął wszystkimi

grzch
grzch
3 lat temu
Reply to  Izabela

Też mam tam mamę która sie tam zajmuje tymi ludzmi ma ujemny brak odizolowania chory ze zdrowymi wstyd i tyle dopiero po fakcie wszyscy są mądrzy mam info z 1 ręki co tam się dzieje i prawie wszystkie info o czernichowie są potwierdzone

Ewa
Ewa
4 lat temu

Na wsi tak już jest nienawidzi się ludzi którym się dobrze powodzi,zazdrość, ploty,,

Ktos
Ktos
4 lat temu
Reply to  Ewa

Kobieto a w mieście to sami święci ludzie mieszkają…wymień jakie to miasto???

Marek
Marek
4 lat temu

Dobre dobre, a gogle co z golami ????

Wlad
Wlad
4 lat temu
Reply to  Marek

WHO zaleca na podobnym poziomie i gogle i przyłbice, bez przewagi jednych nad drugimi.

Urszula
Urszula
4 lat temu

Pani dyrektor zapewniała że jest OK wójta i radnych ,podobno środków ochrony pod dostatkiem ,a pensjonariuszy chorują jak zawsze na wiosnę trochę katarku….???? NO PANI DYREKTOR ,GRUBO I NIEZAZDROSZCZE POLOZENIA

grzch
grzch
3 lat temu
Reply to  Urszula

Nie jest taka prawda że ona jest dobra info z 1 ręki pozdrawiam

brak kontroli ?
brak kontroli ?
4 lat temu

Ludzie otrząśnijcie się. Ratujmy tych ludzi i obciążmy kosztami właściciela tego ośrodka. A kierowniczka szkoda gadać.

Tadeusz
Tadeusz
4 lat temu

@poyeb
Jak dobrze,że jesteś.Bez ciebie to jakby bez koświrusa.

Marek
Marek
4 lat temu

Kabaret, to wlascieli ośrodka nie stać na zakup środków ochrony? Aktualnie są dostępne w wiekszosci sklepów.

Ktos
Ktos
4 lat temu
Reply to  Marek

Po co ma kupować jak za darmochę można dostać…ponoć nigdzie nie można dostać …skąd to ludzie macie…dajcie adres do ośrodka!??

inżynier
inżynier
4 lat temu

Hahahah jest CIEPŁA WODA W KRANIE I STYROPIAN WSIURY hahahaha

Bez planu
Bez planu
4 lat temu

Mam nadzieję, że pomoc trafiła bezpośrednio do rąk personelu

Ktos
Ktos
4 lat temu
Reply to  Bez planu

Tylko w tym nadzieja …bezpośrednio dla personelu i podopiecznych

Bartosz
Bartosz
4 lat temu

To są skutki “kręcenia lodów na służbie zdrowia” które onegdaj zapowiadała posłanka PO Beata Sawicka.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Nadal ludzie są poirytowani pani wójt, że chociażby materiał bez robocizny kosztuje. A właścicielki ośrodka nie widać aby zdeklarowała się do udziału we wkładzie.

Ona
Ona
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ludzie maja złość ale tylko i wyłącznie na właścicielkę i broniących ja popleczników!!! Ale wiedza ze tam w osrodku są bezbronni pacjenci i pracownicy – często mieszkańcy naszej gminy i okolic!! Musimy i chcemy im pomoc!!! To wszystko kiedyś się skończy !!!

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Ona

Oczywiście, jak można mieć złość na podopiecznych domu, obsługę, bezinteresownie pomagających.

Czernichowianka
Czernichowianka
4 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Tych ludzi co tam są w osrodku to żal!!! Trzeba im pomoc mimo wszystko!!! Mam nadzieje ze wszyscy wyzdrowieją!!’ Trzymajcie sie

Sabina
Sabina
4 lat temu
Reply to  Ona

Dlaczego na właścicielkę,przecież ona tam płaci duże pieniądze dla osób zarządzających, i co oni nie kupili nic , dlaczego ,bo co chciała się popisać że tak dobrze zarządza jej majątkiem, oszczędności jej robi , może na premię liczyła…. ,a tu taki syf ,przyszła choroba , brak lekarza brak środków pacjenci jak co roku mało chorują, i corona wirus ,na takie stanowiska pani Właścicielko zatrudnia się osoby kompetentne ,wykształcone w tym kierunku

Jacek
Jacek
4 lat temu
Reply to  Sabina

Za ośrodek odpowiada wlasciciel a ona niech sobie sama rozliczy kierowniczkę i wyciągnie konsekwencje!!

Ewa
Ewa
4 lat temu
Reply to  Jacek

Tak tylko chce uzmysłowić ludziom ,że będąc właścicielem nie zawsze mamy rzeczywisty wgląd w to co się dzieje, żaden szef nie lubi problemów,a wszyscy ci dyrektorzy starają się nimi nie zaprzatac glo2y szefom,bo szef pomyśli że jesteśmy niekompetentni,i pewnie wiele rzeczy i niedociągnięć ukrywa się przed 2lascicielami żeby utrzymać się na zydelku, dlatego proponuje wszystkim właścicielom pozostawać w dobrych stosunkach z pracownikami, bo to pracownik szybciej powie co szwankuje ,a dyrektor będzie mówił jest OK, albo będzie ok polecam z własnego doświadczenia,