Bielsko-Biała Sport Żywiec Wadowice

Czernichów: Podbeskidzki szczypiorniak na jubileuszowo

Nie tylko sportowe emocje czekają kibiców szczypiorniaka podczas najbliższego turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który rozegrany zostanie w sobotę (11 marca) w Czernichowie.

Oprócz sportowych emocji będzie i muzyczny koncert, a wszystko to z okazji 7-lecia piłki ręcznej na Żywiecczyźnie. Turniej rozpocznie się już o 8.00 od rozgrywek I ligi. Najciekawiej zapowiada się spotkanie trzeciej drużyny w tabeli z liderem, czyli SPR Żywiec z Bystrą Team. Około 13.00 planowane jest oficjalne otwarcie turnieju połączone z obchodami 7-lecia piłki ręcznej na Żywiecczyźnie. A tuż po nich w minikoncercie zagra Robert Wiewióra, promując wydanie debiutanckiej płyty „Zapach marzeń”.

– Kiedyś współpracował z ligą, pomagając jako paramedyk w zabezpieczeniu medycznym. To w naszej lidze w marcu 2013 roku po raz pierwszy publicznie zaprezentowana została jego pierwsza piosenka „Kocham Cię”. Dlatego Robert Wiewióra ma taki ogromny sentyment do ligi i nie mogło być inaczej, aby nam nie zagrał na jubileusz – mówią prezes Sabina Kietłucka, wiceprezes Aleksandra Zarzecka, sekretarz Aleksandra Nowak i skarbnik Witold Mrowiec z zarządu Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Żywiecczyzna, które organizuje ligę.

Po części muzycznej rozegrana będzie dalsza część rozgrywek, w tym II ligi, gdzie najciekawiej zapowiadają się spotkania ekipy SPR Młody Żywiec z SPR Koszarawą i SPR Twardorzeczką.

Cały turniej będzie można zobaczyć na żywo w Internecie w transmisji telewizyjnej przygotowanej przez TVK HD pod linkiem:

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie, marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi i starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty.

 

 

 

google_news