Wydarzenia Żywiec

Czernichów: Wypuście nas z ośrodka!

Foto: Kuba Jarosz

Grupa wiekowych pensjonariuszy ośrodka pomocy długoterminowej „Ad-Finem”, u których testy nie wykazały koronawirusa, żąda pozwolenia na powrót do domów.

„Przyjechaliśmy na rehabilitację na trzy tygodnie, a tkwimy tu już ponad sześć tygodni” – napisali dzisiaj pensjonariusze w liście skierowanym między innymi do sanepidu wojewódzkiego w Katowicach. List dotarł także na adres naszej redakcji. – „Uprzejmie prosimy o interwencję w celu umożliwienia opuszczenia ośrodka” – proszą zdesperowani seniorzy, którzy – jak sami podkreślają – po prostu się boją i chcą być informowani na bieżąco o sytuacji, w jakiej się znajdują.

Do sprawy niebawem wrócimy.

Treść listu

W imieniu grupy osób w przedziale wiekowym 70 – 85 lat przebywających w Ośrodku Ad-finem w Czernichowie, uprzejmie proszę o pilną interwencję w celu umożliwienia nam opuszczenia Ośrodka.
Do Ośrodka Ad-finem przyjechaliśmy na rehabilitację na 3 tygodnie, a jesteśmy tutaj już ponad 6 tygodni. 15 kwietnia mieliśmy pobrane wymazy. Wyniki mamy ujemne. Czujemy się dobrze. Przebywając dalej w Ośrodku wśród osób chorych, obawiamy się o zakażenie i nasze zdrowie, a nawet życie. Jesteśmy w stanie w każdej chwili wyjechać do domów, w których mieszkamy sami.

Prosimy o szybką interwencję.

Do wiadomości: psse.bielskobiala, gazeta „Kronika Beskidzka”

google_news