Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czołowe zderzenie osobówki z autobusem PKS

Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia czołowego zderzenia na ul. Kaniowskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 19-letniego kierowcę osobówki.

Do dwóch zdarzeń drogowych w tym samym miejscu doszło około godz. 21.20. w pierwszym zdarzeniu 19-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki peugeot, jadąc ul. Kaniowską w kierunku Kaniowa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z autobusem marki PKS.

Do drugiego zdarzenia doszło chwilę później. Kierujący samochodem osobowym marki mitsubishi, jadąc ul. Kaniowską w kierunku centrum Czechowic-Dziedzic, nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.
Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że sprawca i poszkodowany z pierwszego zdarzenia są trzeźwi, natomiast sprawca z drugie zdarzenia wydmuchał 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary. W toku policyjnych czynności ustalono, że samochód osobowy marki citroen nie ma ważnych badań technicznych od… czterech lat.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
BBB Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BBB
Gość
BBB

autobus marki PKS- gimba