Wydarzenia Sucha Beskidzka

Czterech zakażonych przybyło w powiecie suskim. Pojawił się strach

Fot. Materiały prasowe

Duży wzrost zachorowań na covid-19 jaki odnotowano w powiecie suskim sprawił, że w społeczności pojawiły się duże obawy oraz plotki o kolejnych, masowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Złe wiadomości nie mają jednak potwierdzenia w faktach.

Dziś pojawiła się plotka, że w samym tylko Osielcu jest 20 nowych przypadków koronawirusa. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie potwierdza tych informacji. W całym powiecie zdiagnozowano czterech nowych chorych. Dwie osoby są mieszkańcami gminy Maków, a po jednej Suchej Beskidzkiej i Bystrej-Sidziny.

W efekcie od początku epidemii  koronawirusem zakaziło się w powiecie suskim 81 osób. Najwięcej bo 26 w gminie Stryszawa, a nieco mniej w gminach Zawoja – 22 i Maków Podhalański – 19. Po pięć osób zachorowało w gminie Jordanów i  w Suchej Beskidzkiej, trzy w Bystrej-Sidzinie i jedna w Budzowie.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
3 miesięcy temu

Proszę podawać konkretny a nie plotki bo w tym momencie Pan przyczynia się do rozsiewania strachu! To ilu jest chorych? Bo jakoś nie ma pam w zwyczaju napisać , a chyba to jest istotą sprawy.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Wystarczy jak strach jest przed górnikami. Na razie jest ogólne zadowolenie, że maseczek nie musi się zakładać po wyjściu z domu. W wyniku rozluźnienia niekontrolowanego strach może dopiero wrócić. Moim nieskromnym zdaniem.