Wydarzenia Bielsko-Biała

Czuć magię świąt w Bielsku-Białej. Moc atrakcji w mikołajkowy wieczór | ZDJĘCIA

Dziś wieczorem w Bielsku-Białej podziwiać można było świąteczne akcenty w pełnej krasie. Ulicą 11 Listopada kursowała świąteczna ciuchcia do domu św. Mikołaja, o godzinie 18:00 na pl. Chrobrego rozświetlono najwyższą miejską choinkę. W mieście zdecydowanie można było już poczuć świąteczną atmosferę.

 

6 grudnia w Bielsku-Białej zaświeciły się wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe łącznie z najwyższą w mieście choinką na placu Chrobrego. Jest to to samo piękne drzewko wykonane z surowców wtórnych, które Ratusz zakupił na własność w ubiegłym roku. Na początek tradycyjnej ceremonii rozświetlenia choinki z życzeniami radosnych i spokojnych świąt zwrócili się do bielszczan przedstawiciele wszystkich wyznań obecnych na terenie Bielska-Białej. Świeckie życzenia przekazał zebranym prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

 

Bardzo się cieszę, że ta tradycja wieloletnia sprawia, że bielszczanie tu w tym miejscu spotykają się aby rozpocząć okres świąteczny. To znaczy, że stanowimy wspólnotę naszego miasta. Chciałem Wam życzyć jak zawsze zdrowia, bo życzenia zdrowia są zawsze bezcenne. Ale w tym roku jeszcze cenniejsze są życzenia pokoju. Obyśmy żyli w pokoju i w naszym kraju, i w Europie, na świecie, ale też w naszych rodzinach. Tego Wam życzę na te święta. Bądźmy zawsze razem to nawet te trudne czasy razem przetrwamy – mówił prezydent Klimaszewski.

 

Po symbolicznym odliczaniu prezydent wraz z dwójką małych pomocników wcisnęli magiczny czerwony guzik, który sprawił, że najwyższa w mieście choinka rozbłysła tysiącem światełek. Oprawę muzyczną zapewniła grupa Kontrasty z Domu Kultury w Komorowicach. Później rozświetloną świątecznymi lampkami śmieciarką firmy Pre Zero na plac zajechał św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki. Wcześniej trasą po ul. Cechowej i 11 Listopada kursowała Ciuchcia Beskidzka, która dowoziła dzieci do domu Mikołaja, który znajdował się w Bielskiej Piwnicy Aktorskiej im. Marii Koterbskiej.

 

Tłumnie spacerujący po mieście bielszczanie chętnie pozowali do zdjęć na tle świątecznych ozdób.

 

google_news
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Nareszcie w BB nowocześnie tak po Światowemu nie wiocha przepraszam oni mieli gustownie.

Gienek
Gienek
1 rok temu

Morawiecki chyba dał kasę bo dzięki równo to dobry chłop jest

Marek
Marek
1 rok temu

Śliczne byłem widziałem gustownie i z pomysłem brawo weszło nowość na ulicach BB

Maxx
Maxx
1 rok temu

Magia i magia. Jakieś pogańskie święta obchodzicie? Hmmm to by się zgadzało, potem czarne marsze, protesty

Ola
Ola
1 rok temu

Nareszcie coś nowego i pięknego w Bielsku-B nie od lat lipa byłam coś pięknego BRAWO

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Ola

Co to ci się wybełkotało po polskiemu Olu nadobna, a i elokwentna.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Byłem z dzieckiem i zrezygnowałem o 18.20. Miało być odpalenie o 18.00, nie dość że jaśnie nam panujący pan prezydent spóźnił się na imprezę pokazując tradycyjnie gdzie ma mieszkańców, to zaczęły się przemówienia szlachty,włącznie z księdzem. To nieważne że nagłośnienie było tak genialne że już parę metrów dalej nikt nic nie słyszał a 90% ludzi to nie interesowało bo przyszli zobaczyć choinkę a nie na kampanię wyborczą. Panowie stali sobie pod namiotem i mieli gdzieś że cała reszta w tym chyba w większości dzieci stoją w deszczu mokną i marzną nie mogąc się doczekać na choinkę. Dużo ludzi rezygnowało z… Czytaj więcej »

dopisać
dopisać
1 rok temu
Reply to  Piotr

Ten opis trzeba dodać przez pana redaktora w aneksie do artykułu, po zweryfikowaniu przez automatycznego moderatora.

nie dopisać
nie dopisać
1 rok temu
Reply to  dopisać

Ta weryfikacja szczególnie dot. ostatniego zdania i 20 minut czekania co to dzieci nie chciały, zmuszały rodziców aby szli do domu.Należy też dopisać, że deszcz i zimno w grudniu to skandal. No i nie pisać, że słabe nagłośnienie, bo 90 % ludzi nie interesowało co mówią.

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Piotr

Na czyje polecenie ten artykuł żal sie kiedyś była lipa a tera cudownie i nowocześnie.

jaka idea?
jaka idea?
1 rok temu

Tradycyjnie św. Mikołaj zajechał śmieciarką?

Krystian
Krystian
1 rok temu
Reply to  jaka idea?

Oby ta śmieciarka z Mikołajem nie była jakaś aluzją!

na biało
na biało
1 rok temu
Reply to  Krystian

Następnym razem św. Mikołaja przywiozą na białych taczkach