Wydarzenia

Pieszy pod kołami busa w Mnichu. Kierujący ruchem policjant potrącony (aktualizacja)

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Cieszynie

Uwaga, kierowcy! Duże utrudnienia w Mnichu na trasie Strumień – Jasienica, występujące w obu kierunkach. Powodem jest wypadek na ulicy Bielskiej. W rejonie posesji o numerze 5 doszło do potrącenia pieszego. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 17.00.

Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, informuje, że droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu są wszystkie służby ratunkowe i drogówka.

– Pieszy został potrącony przez busa. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policjanci kierują ruchem, prowadząc go na lokalne drogi – mówi Beskidzkiej24.pl Krzysztof Pawlik.

Aktualizacja.

Mamy szczegółowe informacje. Wypadek z udziałem pieszego miał miejsce około 16.45. Według ustaleń z miejsca zdarzenia, w momencie potrącenia przez kierującego mercedesem sprinterem, 29-latek miał znajdować się na jezdni, bez elementów odblaskowych.

– Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. W związku ze zdarzeniem droga w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci kierowali objazdami. Niestety, w trakcie obsługi i zabezpieczenia tego zdarzenia, doszło do kolejnego, na całe szczęście mniej groźnego, wypadku. Ucierpiał w nim policjant wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy policji, który kierował ruchem w związku z wyznaczonymi objazdami drogowymi. Kierująca citroenem 65-letnia kobieta, w trakcie skręcania, potrąciła mundurowego, który został przewieziony do szpitala. Zdarzenie to ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym – wyjaśnia Krzysztof Pawlik.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 miesięcy temu

Kiedyś też wymijałem samochody na światłach straży i policji wieczorem tak bardzo oślepiały błyskami że naprawdę było ciężko koło nich przejechać a mam super wzrok i 32 lata,czy naprawdę musi tyle tego błyskać to nie stare koguty że nie ślepiły.

jest rada
jest rada
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Może wiedzieli, że masz super wzrok i nie zaszkodzą. Jak często przejeżdża policja i straż na światłach? Ja to bym sobie przyciemnił maksymalnie szyby, szczególnie przednią. Ciemne okulary też dobrze jest mieć pod ręką.

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  jest rada

Mowa jak stoją przy wypadku kolizji a się ich mija.

inaczej
inaczej
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

zrozumiałem, jak często mijasz kolizję? Teraz jest problem szczególny, w lecie przy długim dniu – nie.

Edi
Edi
2 miesięcy temu
Reply to  inaczej

Na terenie BB i pow a szczególnie na 52 bardzo często tam są zdarzenia non stop oj walą po oczach a szczególnie z OSP nawieszają dziesiątki świateł.

nie wiadomo
nie wiadomo
2 miesięcy temu

Potrącony 29 latek był trzeźwy?

tak myślę
tak myślę
2 miesięcy temu

A, jak jest aktualizacja. – przeczytałem. Szkoda pieszego i policjanta, jak widać elementy odblaskowe nie gwarantują nienajechania, nie należy “uzasadniać”, że pieszy nie miał elementów odblaskowych – to został przejechany.