Czwarte mistrzostwo pod rząd! Tak świętował Trzyniec!

W szóstym meczu serii finałowej play-off hokeiści Oceláři Trzyniec pokonali Mountfield Hradec Králové 4:1 i obronili tytuł mistrza Czech! Pod Jaworowym świętują po raz czwarty pod rząd.

Wynik wczorajszego meczu otworzył w 14. minucie Martin Marinčin. Gospodarze utrzymywali jednobramkowe prowadzenie aż do 47. minuty, gdy wyrównał Mislav Rosandić. Gdy wydawało się, że może dojść do dogrywki, w 57. minucie kibiców w WERK Arenie ucieszył Libor Hudáček, który dał ponowne prowadzenie “Stalownikom”. Goście nie mieli już nic do stracenia, więc wycofali bramkarza. Wykorzystali to w 59. minucie Andrej Nestrašil i Marko Daňo, którzy w odstępie kilkudziesięciu sekund posyłali krążek do pustej bramki. Potem rozpoczęło się świętowanie.