Cieszyn Na sygnale

Czy dzięki mapie będzie mniej wypadków?

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym dziś jest pusta. Już jutro jednak mogą pojawić się na niej nowe punkty. Za każdym z nich będzie się kryć czyjaś tragedia.

To nowy pomysł policji na zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze. – Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa – zauważa Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Interaktywna mapa z wypadkami śmiertelnymi na drogach ma służyć do pokazania miejsc, w których doszło do tragedii w czasie wakacji. Policja chce w ten sposób uświadomić kierowcom jak duża skala problemu.  Mapa ma być aktualizowana już od drugiego dnia wakacji.

Punkty pierwszego dnia zaznaczane będą kolorem czerwonym, zaś kolejnego będą zmieniały barwę na czarną i pozostaną na mapie do końca wakacji. Policjanci zaznaczają, że gdyby taka mapa powstała rok temu wówczas w ciągu ostatnich wakacji pojawiłoby się na niej 592 punkty.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments