Wydarzenia Cieszyn

Szpital Śląski wykształci pielęgniarki

Podpisane zostało porozumienie pomiędzy Szpitalem Śląskim w Cieszynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu, dotyczące praktyk dla studentów na kierunku pielęgniarstwo. Umowa da szansę zdobycia doświadczenia i praktycznej wiedzy w cieszyńskim szpitalu.

Problem braku personelu pielęgniarskiego dotyka większość placówek w całym kraju, a nowych specjalistów przybywa bardzo mało. Dyrekcja Szpitala Śląskiego stara się jednak zachować odpowiedni poziom zatrudnienia w tym zawodzie, zapobiegając likwidacji łóżek na oddziałach.

– Inicjujemy dziś nową formę współpracy naszego szpitala z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu w zakresie kształcenia pielęgniarek i pielęgniarzy. Chcemy tym samym zwiększyć zainteresowanie podjęciem studiów na tym kierunku. Mamy sporo do zaoferowania i chcemy się otworzyć dla tych osób, które zdecydują się podjąć naukę w tym zawodzie – powiedział Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Podpisy pod treścią porozumienia, obok dyrektora, złożyli jeszcze Mieczysław Szczurek – starosta cieszyński, Ewa Stachura – rektor PWSZ w Raciborzu i Jan Kawulok – przewodniczący Wojewódzkiego Sejmiku Samorządowego.

– Jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Podpisuję się pod pomysłem realizacji praktyk studenckich dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy z naszego regionu. Zawsze chętnie wspieram takie inicjatywy, które są pożyteczne dla powiatu i jego mieszkańców – podkreślił gospodarz powiatu cieszyńskiego.

Szpital Śląski w Cieszynie to jedna z najlepszych placówek w regionie. Dysponuje profesjonalną i wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz posiada wysokiej klasy sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie ludzi. Zdobywanie praktycznej wiedzy oraz cennego doświadczenia zawodowego w cieszyńskim szpitalu to wartość sama w sobie.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maurycy
maurycy
2 lat temu

A może uruchomić program stypendium w zamian za zobowiązanie się do podjęcia zatrudnienia w konkretnej placówce? Np. na okres 5 lat?

Pepa
Pepa
2 lat temu

Problem braku pielęgniarek,ratowników medycznych wiąże się tylko i wyłącznie z głodowymi pensjami jakie im wypłacacie niczym innym.Co z tego że ich wyszkolicie jak i tak nie będą pracować w Polsce.Dajcie im w końcu godnie zarobić

maurycy
maurycy
2 lat temu
Reply to  Pepa

Godnie zarobić- Dokładnie!