Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czy kurierzy pracują w sobotę?

Dostarczenie przesyłki w sobotę to bardzo miła sprawa, ale czy można na to liczyć? Człowiek zamawia sobie coś w sklepie internetowym i chciałby dostać swoje zamówienie jak najszybciej, ale co jeśli sklep skompletuje je i wyśle w piątek? Czy paczka zostanie dostarczona w sobotę, czy trzeba będzie czekać na doręczenie przesyłki całe dwa dni aż do poniedziałku? Czy kurier dostarcza paczki w sobotę, czy tylko w dni robocze? Czy kurierzy pracują w sobotę? Oczywiście, tylko niekoniecznie ci kurierzy jeżdżą w soboty akurat z twoją paczką. To czy nastąpi dostawa w sobotę zależy od wybranej firmy kurierskiej i dyspozycji złożonych w momencie nadawania przesyłki. Jeżeli zdecydowałeś się na odbiór paczki w Paczkomacie®, to może będziesz mieć szczęście i dotrze ona do wskazanego urządzenia w sobotę. Nie jest to jednak pewne. Znacznie ciekawiej jest jeżeli twój sklep oferuje opcję przesyłki w sobotę. Wtedy możesz wybrać ją przy składaniu zamówienia i mieć pewność, że przesyłki w sobotę już będą u celu.

Czy kurierzy pracują w sobotę – kwestia szczęścia

Kurierzy dostarczają paczki w sobotę rano do Paczkomatów. W ten sposób operator unika przepełnienia urządzeń w poniedziałek, kiedy dotrą zamówienia z piątku i z weekendu. Więc jeżeli twoja przesyłka została wysłana w piątek przed południem, to jest spora szansa, że trafi do Paczkomatu już w sobotę. Nie ma jednak żadnej gwarancji – operator nie zapewnia dostawy do Paczkomatów w soboty. Jest ona raczej skutkiem ubocznym innych rozwiązań organizacyjnych. Można więc zostać miło zaskoczonym sobotnią dostawą, ale jeżeli chcesz mieć pewność takiej dostawy, to przed złożeniem zamówienia upewnij się, że w wybranym sklepie można zamówić kuriera z dostawą w sobotę w ramach wyspecjalizowanej usługi.

Dostarczenie przesyłki w sobotę – Paczka w Weekend

W InPost taka usługa nazywa się Paczka w Weekend i pozwala sklepom internetowym zorganizować wysyłkę zamówień w sobotę i niedzielę. Paczki są dostarczane do Paczkomatów w weekend, pod warunkiem że zostaną nadane w piątek lub sobotę do godziny trzynastej. Za nadanie rozumiemy tutaj umieszczenie paczki w Paczkomacie, przekazanie jej pracownikowi PaczkoPunktu, lub złożenie zlecenia odbioru przesyłki przez kuriera. Usługa doręczenia paczek w soboty i niedziele – Paczka w Weekend – jest kolejną innowacją InPostu związaną z rosnącym zainteresowaniem zakupami w e-commerce. Niektóre firmy kurierskie dostarczają paczki w soboty, a nawet w niedziele (są nawet wyspecjalizowane firmy zajmujące się dostawami w dni wolne w szczególności), ale InPost był pierwszym operatorem logistycznym, który wprowadził usługę na taką skalę, dostępną w całym kraju, skierowaną przede wszystkim do e-commerce.

Dostarczenie przesyłki w weekend

Paczka w Weekend to usługa przewidziana dla tych wszystkich, którzy nie chcą czekać na swoje zamówienie aż skończy się weekend i zaczną regularne dostawy. Zakupy (stacjonarne i internetowe) są dla wielu osób jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu. Dla innych piątkowe popołudnie i weekend to jedyny okres kiedy mają czas na zakupy. Nie każdy chce wtedy czekać do poniedziałku żeby dostać wymarzony zakup. Zdarzają się też sytuacje awaryjne, kiedy coś się popsuje nagle pod koniec tygodnia i nie możemy czekać do poniedziałku na nowe, albo po prostu w sobotę wieczór idziemy na imieniny i jakoś wcześniej nie było okazji nic kupić. Do tego sklepy stacjonarne są przecież zamknięte w niedziele. No i niektóre zakupy są tak wspaniałe, że po prostu nie można na nie czekać trzy dni! Nawet jeśli wymagałoby to wniesieni dodatkowej opłaty.

Kurierzy jeżdżą do Paczkomatów w weekendy w odpowiedzi na oczekiwania rynku e-commerce. Raporty Gemius o e-commerce w Polsce od lat wskazują, że większość klientów chciałby mieć opcję dostawy w weekend. Nawet jeśli nie będą z niej korzystać przy każdych weekendowych zakupach (bo wiąże się to z wniesieniem dodatkowej opłaty, a nie każdy zakup jest pilny), to jest to ważny motywator dla sprzedających. W ogóle skracanie czasów dostaw jest jednym z wiodących oczekiwań klientów (zaraz po niższej cenie) i jedną z głównych ambicji jakie usiłują realizować firmy kurierskie współpracujące z e-commerce. Warto zauważyć, że możliwość natychmiastowego dostania zakupionych produktów jest jedną z najważniejszych przewag konkurencyjnych jakie handel stacjonarny ma nad e-commerce. Nie dziwi więc, że (jak podaje InPost) czterech na pięciu przedsiębiorców oczekiwałoby wprowadzenia możliwości dostawy do Paczkomatów w weekend. InPost robi już dużo żeby zniwelować wspomnianą przewagę handlu stacjonarnego, dostarczając nawet 95% przesyłek do Paczkomatów następnego dnia po nadaniu i udostępniając firmom opcję dostawy kurierskiej następnego dnia roboczego. Paczka w Weekend osiąga to samo w weekendy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Odpowiedź na pytanie w tytule jest na początku, że usługa musi być wyspecjalizowana. Bo i sobota jest wyspecjalizowana z weekendu.