Wydarzenia Bielsko-Biała

Czy można odmówić operacji niezaszczepionym? Burza po słowach profesora

Profesor Andrzej Bochenek (z lewej) tuż przed debatą w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Fot. Marcin Kałuski

Słowa profesora Andrzeja Bochenka, jednego z największych autorytetów w dziedzinie kardiochirurgii wywołały gorącą dyskusję. Stwierdził on bowiem, że nie będzie operował osób niezaszczepionych. Jak mówią nam inni lekarze, takie słowa należy traktować raczej jako próbę dosadnego przemówienia do rozsądku osobom niezaszczepionym, bo żaden szpital i tak nie odmówi im pomocy.

Nasza relacja z debaty, w której w Bielsku-Białej wzięli udział kardiolodzy, wywołała niemałe poruszenie. Szczególnie fragment z wypowiedzią słynnego kardiochirurga był szeroko dyskutowany. Przykładowo, na platformie Wykop.pl na naukowca wylano z tego powodu istne wiadro pomyj, zupełnie pomijając kontekst.

Współzałożyciel i konsultant American Heart of Poland długo tłumaczył, razem z kolegami po fachu, dlaczego osoby chore, które czeka operacja, powinny się zaszczepić w pierwszej kolejności. Objaśniał, jakie problemy mają szpitale, jeśli jest inaczej i że powinny się skupić na ratowaniu życia, a nie radzeniem sobie z kolejnym kryzysem covidowym, gdy praca kluczowych oddziałów jest paraliżowana. Dopiero później złożył ostrą deklarację.

– Ostatnio przyszli do mnie małżonkowie po operacjach serca i pytali, czy mają się szczepić. Powiedziałem, że jeśli jeszcze raz chcą się ze mną zobaczyć, to muszą się zaszczepić. Jest to forma nacisku. Wszyscy mówimy, że jest duża wolność osobista i nie powinno się na nikogo naciskać. Muszę powiedzieć szczerze – ja naciskam. Jeśli nie chce się chory szczepić, to niech się operuje gdzieś indziej. To może niepopularne… Profesor Dziatkowiak kiedyś powiedział: jak pan pali papierosy, to ja pana nie będę operował. Cała krytyka i fala hejtu została skierowana w stronę profesora. Ja dzisiaj mówię tak: jeśli nie chcesz się szczepić, to operuj się gdzie indziej, nie u nas, nie w naszych ośrodkach. My chcemy być bezpieczni dla naszych pacjentów i lekarzy. Chcemy być tymi wyspami bezpieczeństwa, żeby się nikt nie bał do naszych ośrodków przyjechać. Bo to jest dramat, że ja nie idę do szpitala, bo się boję. Słuchajmy specjalistów, słuchajmy ludzi, którzy walczą z pandemią i szczepmy się wszyscy – mówił prof. Andrzej Bochenek.

Lekarze wskazują, że te mocne słowa nie mogą się jednak przełożyć na takie decyzje. Jak zwraca uwagę Lech Wędrychowicz, dyrektor Szpitala Miejskiego – Beskidzkiego Centrum Onkologii, profesor Andrzej Bochenek nie pełni funkcji administracyjnych, które by mu pozwalały na taką decyzję. Ale nawet jeśliby było inaczej, dyrektorzy szpitali i tak mają związane ręce. – Po prostu nasze władze zarządzające pandemią nie przewidują takich rozwiązań. One biorą na siebie odpowiedzialność, a dyrektorzy szpitali wykonują centralne zarządzenia. Nie ma prawnych możliwości, by odmówić operacji – mówi szef BCO. – Rozumiem jednak zdenerwowanie profesora, bo covid to ogromny problem. Teraz działalność służby zdrowia jest na pograniczu wytrzymałości, systemowo dzieje się coś złego. Przeżyliśmy horror i miałem wrażenie, że z tym wszystkim zostaliśmy sami. Dlatego też wiem, co czuje profesor – dodaje.

– Nie można odmówić wstępu do szpitala i operacji – stwierdza krótko Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Dodaje, że szpital nawet nie naciska na pacjentów, aby się szczepili. – Natomiast apelujemy i przypominamy, że szczepienia to najskuteczniejsza metoda, by zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, uratować siebie i swoich bliskich – uzupełnia rzecznik.

W Szpitalu Wojewódzkim potwierdzają, że wizyta osoby niezaszczepionej może oznaczać problem, co pokazują doświadczenia z poprzednich epidemicznych okresów kryzysowych. – Pacjenci mogą doprowadzić do kryzysu w funkcjonowaniu placówki. Przy poprzednich falach zachorowań znaczna część naszych oddziałów została zamieniona na oddziały dla chorych na Covid-19 – przypomina Anna Szafrańska. Tłumaczy także, że właśnie osobom najciężej chorym i zagrożonym zapewniono szczepienia w pierwszej kolejności. – Takie są zalecenia m.in. konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. Szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczęły się 15 marca 2021 roku. Chcemy, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby Covid-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekajmy i zaszczepmy się przeciw Covid-19 – puentuje.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
94 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
6 miesięcy temu

Co on bredzi????

dr Hause
dr Hause
6 miesięcy temu

Oto prawdziwe dane ze szpitala w Siemianowicach Śląskich obejmujące okres od 1 listopada do 20 grudnia:
Liczba covidowych hospitalizacji

  • listopad – 406
  • grudzień – 502

Hospitalizacja zaszczepieni/niezaszczepieni

  • zaszczepieni – 332 [36,5%]
  • niezaszczepieni – 578 [63,5%]

Zaszczepieni/niezaszczepieni na oddziale intensywnej terapii i podłączeni do respiratora

  • zaszczepieni – 88 [69,3%]
  • niezaszczepieni – 39 [30,7%]

To oczywiście dane z jednego szpitala. Jaka jest prawdziwa skala – nie wiadomo, bo dane ogólnopolskie nie są publikowane.

zza Soły
zza Soły
6 miesięcy temu

W ciągu ostatniej doby zmarło w Polsce 8 Tupolewów.Czy Kaczor słyszysz ? 8 Tupolewów !!!

Wyborczy
Wyborczy
6 miesięcy temu

Lekarz a nie wie że o Omikronie jest książka z 2020 roku 🙂 do kupienia na Amazon. To ustawka i krok po kroku wdrażany plan. Lekarz…. Dobre

gaz i prąd ci wyłaczą,niedługoo
gaz i prąd ci wyłaczą,niedługoo
6 miesięcy temu
Reply to  Wyborczy

Jest też ksiązka o Dobrym Wojaku Szwejku.Pisi synu,nie rób z siebie większego idioty niż jesteś.

Ola
Ola
6 miesięcy temu

Ma rację niech się leczy u godek anty itp a nie zaraża innych

Romek
Romek
6 miesięcy temu
Reply to  Ola

Ile razy trzeba powtarzać forumowym ido_kom, że nawet podwójne szczepienie nie zabezpiecza ani przed zarażeniem, ani przed zarażaniem innych.

Górol
Górol
6 miesięcy temu
Reply to  Romek

Tam Możesz gadać do obrazu. Tak samo ile teraz warte jes 500plus wytłumacz idiocie

Piguła
Piguła
6 miesięcy temu

przecież ludzie chorzy na serce po fajzerze mogą najzwyczajniej nie dociągnąć do zabiegu

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  Piguła

Bez niego również

Ewa
Ewa
6 miesięcy temu

Stańczyk miał rację.Najwięcej jest na świecie lekarzy.Zwłaszcza tych konowałów tutaj się wypowiadających.

Henryk
Henryk
6 miesięcy temu

po ostatnich doniesieniach z Holandii i Anglii żałuję że wstrzyknąłem sobie to coś … 🙁

stąd
stąd
6 miesięcy temu
Reply to  Henryk

Trzeba było sobie oleju do łba nalać przy okazji,tobyś nie żałował.

Monika
Monika
6 miesięcy temu
Reply to  Henryk

Widać pustaku idola z trwam że sobie coś wstrzyknąłeś i ci **** w łeb .

Dżordż
Dżordż
6 miesięcy temu

Od faceta oczekuje się logicznego myślenia. Skoro wirus przenosi się drogą kropelkową, to czego się boi podczas operacji?
Niech sobie Pan przysięgę przypomni!

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  Dżordż

A przed operacją gdzie leży chory? Kto go bada, kto się nim zajmuje? Anestezjolog wentyluje go i intubuje tchawicę. A po operacji gdzie leży chory? Kto się nim zajmuje? Wymagasz logicznego myślenia to zacznij od siebie.

H.
H.
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

a jaka to P.Profesorowi różnica czy Go zarazi wyszczepiony czy nie?

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  H.

Jemu może żadna ale jakoś trzeba przerwać to szaleństwo. Pracownicy intensywnych terapii i zakaźnicy mają dość stwierdzania zgonów, a te dotyczą głównie nieszczepionych.

Konrad
Konrad
6 miesięcy temu

Trzeba by było panu profesorowi przemówić do rozsądku i przypomnieć przysięgę Hipokratesa

Monika
Monika
6 miesięcy temu
Reply to  Konrad

Przysięga dotyczy ludzi nie bydło anty.

Adam
Adam
6 miesięcy temu

Tępy konował.

Ewa
Ewa
6 miesięcy temu
Reply to  Adam

Za to ty tępy buc,który ma czelność oceniać pana profesora.

NWO
NWO
6 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Ewa zawróć z drogi którą idziesz. Ludzie na których stawiasz nawet się za Tobą nie obejrzą

Ewa
Ewa
6 miesięcy temu
Reply to  Adam

Do pięt mu nie sięgasz

Ja
Ja
6 miesięcy temu

Składał przysięge Hipokratesa? To niech teraz leczy!

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  Ja

Hipokrates nie narażał własnego życia lecząc przygłupów.

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

Pani Magdo,podziwiam Panią za wiedzę. Skąd Pani czerpie takie informacje? Co robił Hipokrates i kogo leczył kilka tysięcy lat temu?Tym bardziej, że szczegółów jego zycia do końca nie poznano.

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

Wiadomomo za to,co było naczelną zasadą Hipokratesa- nie szkodzić choremu i pomagać uzdrawiajacym siłom natury. Proponuję również zaznajomić się z jego zdaniem na temat tego,jakim człowiekiem powinien być lekarz. Niewielu dzisiejszych lekarzy spełniłoby jego wymagania.

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

Za to pani Faustyno zgłębiła wiedzę o Hipokratesie i opiera ją na jednej, znanej tłumom sentencji primum non nocere. Proszę więc zawierzyć siłom natury i jak będzie Pani w potrzebie dać spokój tym niegodnym lekarzom. Jak rozumiem zna ich Pani wszystkich bardzo dobrze i jest w stanie ocenić.

Stach
Stach
6 miesięcy temu

Propaganda nieubłaganym palcem, jako wroga klasowego piętnuje obywateli niezaszczepionych, wobec których rząd obmyśla coraz to nowe metody prześladowań, a ormowcy, „sygnaliści” i „aktywiści” już przestępują z nogi na nogę z niecierpliwości, kiedy wreszcie zabrzmi trąbka do ataku.

Wesołych świąt
Wesołych świąt
6 miesięcy temu

Szanowny panie ” autorytecie” Borykam się że zdrowiem od dziecka ” taki Peszek” pogodziłem się z tym.Ale do rzeczy: Moje serce działa w 55% choruje również na obustronne wodonercze Na dzień dzisiejszy zaczyna to zakrawać pod dializy Jaką daje mi pan gwarancję że gdy się zaszczepie to mi nie zaszkodzi i nie dożyje końca tygodnia Walczę uśmiecham się i cieszę każdym dniem.Czy krzywdę panu zrobię jeżeli wykonam test dzień przed przyjęciem do szpitala? Czy pan jest w 100% pewien że mnie pan nie zabije tą szczepionką? Proszę się posłuchać i porozmawiać z własnym sumieniem Wykształcenie również do czegoś profesorze zobowiązuje.

co im jest
co im jest
6 miesięcy temu

czy to sekciarska idea przemiany świata na wyludniony i podzielony tak odbiera tym starym utytułowanym szaleńcom godność? Jakby mieli nigdy nie umrzeć..

Magda
Magda
6 miesięcy temu

A skąd masz pewność, że nie szczepiąc się dożyjesz do końca tygodnia. Ktoś Ci dał taką gwarancję? Niestety testy nie zawsze pokazują prawdę, często ujemne przed operacją chwilę po niej wychodzą dodatnie więc możesz mu zrobić krzywdę.

Wiarus
Wiarus
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

a co ma wspólnego wyszczepienie z niezarażaniem?

D.
D.
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

Zaszczepieni też zakażają (szczepionka teoretycznie chroni przed ostrym przebiegiem cowida i zmniejsza szanse na zgon )

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  D.

Ciekawe od kogo łapią wirusa?

Barbara
Barbara
6 miesięcy temu

Barbara

bajobongo
bajobongo
6 miesięcy temu

PiS to szajs.Brunatna gnojowica.

Rozumku życzę i więcej czytaj
Rozumku życzę i więcej czytaj
6 miesięcy temu
Reply to  bajobongo

Wiesz…. Brunatne jest teraz w cenie.1300 za tonę Jeżeli nie jesteś pewien czy zrozumiałeś zapytaj kogoś mądrzejszego od siebie

bajobongo
bajobongo
6 miesięcy temu

Brunatny to jesteś ty.Faszysto.

Rozumku życzę i więcej czytaj
Rozumku życzę i więcej czytaj
6 miesięcy temu
Reply to  bajobongo

Smutny głupku Wiesz wogule co to faszyzm

bajobongo
bajobongo
6 miesięcy temu

Cieciu,naucz sie pisać w języku polskim,a potem dopiero pisz.Pisiarska przybłędo.

zły
zły
6 miesięcy temu

Nawet nie próbujcie PITu wysyłać bo i tak nie rozliczę!

comment
comment
6 miesięcy temu

vv

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu

Wcale się nie dziwię,że Niedzielski wpada w panikę.Tylu foliarzy i płaskoziemców się tutaj pokazało,że ten wirus już Polski nie opuści.Władza za to odpowie,że nie wprowadziła maksymalnych restrykcji.

pandemijny trolku
pandemijny trolku
6 miesięcy temu
Reply to  Ernestyna

Ha ha, zaczyna się szukanie winnych:) Nie foliarze a lekarze Ci to za jakis czas wyjaśnią.
Dla 100tys “chorych na wirus” nie leczono pilnie w ub roku 2mln ludzi – nie będzie zmiłuj, a swojego sumienia nie zmanipulujesz

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu

Pandemijny durniu, lekarze są winni.Nie….winna wladza i tacy foliarze jak ty.Wiedzieli doskonale co jest w służbie zdrowia i dali hochsztaplerowi Kurskiemu 2 mld.zł. na gebbelsowską propagandę To będzie wszystko rozliczone,znajdą się tacy,którzy tego dopilnują.

Kamil
Kamil
6 miesięcy temu
Reply to  Ernestyna

tylko dla czego ci płaskoziemcy od początku plandemii mają rację, a nowe informacje o preparatach raczej zmieniają narrację kto jest płaskoziemcą 😀 zdrowia życzę, choć to chyba już nie ma znaczenia

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Mają rację ? Zejdź z tego słonia na czterech żółwiach stojącego przygłupie.

Mo
Mo
6 miesięcy temu
Reply to  Ernestyna

Idź się leczyć na łeb

Alojzy
Alojzy
6 miesięcy temu

Co za skur….stwo po h…. płace ZUS i składkę zdrowotną na takiego h…. Po h…. taki h…. został lekarzem się pytam ???? Rak , AIDS , covid jeden pies – masz mnie leczyć h…. jak nie to zmień zawód !!!!!

co za upadek
co za upadek
6 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

dokładnie, a jak pacjent sie nie podoba to pretensje do hipokratesa
szok!

Aleksandra Wielka
Aleksandra Wielka
6 miesięcy temu
Reply to  Alojzy

Ale jak chcę zrobić aborcję to klauzula sumienia ginekologowi nie pozwala jej zrobić to wszystko jest ok no nie.To jest taka sama sytuacja i bardzo dobrze i chu j

Spisane będą czyny i rozmowy
Spisane będą czyny i rozmowy
6 miesięcy temu

Zapamiętujcie te twarze. Zapisujcie, nagrywajcie, dokumentujcie najmniejsze przejawy dyskryminacji ze strony lekarza, nauczyciela, urzędnika, pracodawcy.
Przyjdzie czas legalnego i przed sądem rozliczenia i głupców i gorliwców

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu

jak będziesz potrzebował wentylacji ,będziesz szukał powietrza ,walczył o każdy oddech krzycz że nie chcesz sie leczyć baranie i z tą samą gorliwością odmawiaj pomocy ..dlaczego kreaturo masz łazić i rozsiewać to gówno bezkarnie .z mojego najbiliższego otoczenia zmarły 3 osoby nie na katarek ,grypke i wymyslony covid a z braku tlenu ,i mozliwosci leczenia nie mieli szans na nie bo wtedy własnie jakiś zje…sceptyk zajmował łóżko

Last edited 6 miesięcy temu by dreamteam
Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  dreamteam

A skąd jesteś taki pewien Panie Baranie i Kreaturo, że te łóżka zajmowały osoby,które się nie zaszczepiły? Może to jednak byli Ci,którzy zaszczepili się w pierwszej kolejności?

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

bo debili którzy umierają i dale nie wierzą w tą chorobę jak widać nie brakuje …nie szczep się ale nie błagaj o litośc i pod płot

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  dreamteam

Żal mi Cię człowieku. Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie. Szczekasz jak pies,który się boi. Umierają nie tylko d****e, ale i mądrzy, wykształceni i,co więcej, nawet zaszczepieni. Ale ja,w przeciwieństwie do Ciebie, życzę każdemu ( Tobie również) ,żeby nie musiał nikogo błagać o litość, otrzymał należną mu pomoc,a po śmierci został pochowany w godnym miejscu.

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

skąd wiesz że akurat tak nie jest …codziennie masz dowody na to że ogromny procent umierających to niezaszczepieni …jeśli łudzisz się że bedziesz w tej grupie szczęśliwców ..to bądz pewna że to małe prawdopodobieństwo wiem każdy mądry póki sam nie bedzie potrzebował ratunku ..i sam nie bedzie łapał powietrza i walczył o każdy oddech ..widziałem przeżyłem ..nie było tak jak wszystkim się wydaje ..nie szczepcie się ale nie błagajcie o pomoc i nie zajmujcie miejsc w szpitalach za własna głupotę ..to powinno być chyba jasne

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  dreamteam

Napisałam, że umierają wszyscy: zaszczepieni i niezaszczepieni,mędrcy i ci troszkę mniej inteligentni. Nie ma znaczenia. Nikt nie ma prawa dyktować, kto zasłużył na pomoc,a komu się ona nie należy, a już na pewno nie taka osoba jak Pan. Dowody? A te w telewizji.Wierzę raczej doświadczeniom z otaczającego mnie świata realnego, niezafałszowanego. Nie,nie łudzę się, że mnie śmierć nie dopadnie. Wręcz przeciwnie. Nie jestem żadnym wybrańcem. Mam tylko nadzieję, że Panu i Panu podobnym nigdy nikt pomocy nie odmówi. A może otrzyma ją Pan od niezaszczepionego foliarza? Kto wie?

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

Odwracanie kota ogonem …nikt nie mówi o nieśmiertelności ale podjęte decyzje powinny skutkować konsekwencjami ..nie szczepisz się podejmujesz ryzyko …i nie masz prawa do zajmowania miejsca w szpitalu jasne ? jasne. znasz ryzyko na początku nie ma tak że nagle bez tlenu i oddechu dowiadujesz się że mogłaś …w tym czasie ktoś potrzebuje pomocy dlaczego masz odebrać mu tą szansę dlaczego mają ciebie akurat ratować skoro z premedytacją nie chcesz zapobiegać ??? wiem że wyolbrzymiam ale po cholere ta gównoburza to jak z WOŚP krzyk ,,złodzieje ”a jak dupa gore ratujcie i co na sprzęcie ??? znienawidzone serduszko …jeśli mam… Czytaj więcej »

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  dreamteam

Ja również o nieśmiertelność nic nie wspominam w odpowiedzi. Konsekwencje jak najbardziej, podpisuję się pod tym obiema rękami. Tylko proszę pamiętać, że to działa w obie strony. Szczepiąc się również znasz ryzyko. Zaszczepiłeś się, masz powikłania, chcesz do szpitala? Nie ma. Podjąłeś ryzyko,a teraz zawracasz d**ę lekarzom i pielęgniarkom? Zajmujesz miejsca innym chorym? Odbierasz szansę na opiekę, bo muszą zajmować się Tobą?WOŚP wspieram. A mówiąc o doświadczeniach życiowych, to zawierają one również rekonwalescencję po chorobie.
Więc… Proszę nie robić z siebie cierpiętnika.

Magda
Magda
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

Pani Faustyno statystyki nie kłamią. Ciężko chorują i umierają przede wszystkim Ci, którzy się nie szczepili. Szczepienia pomagają. Może Pani w to wierzyć lub nie, naprawdę nikogo to nie obchodzi. Doświadczenie otaczającego świata.., strasznie to enigmatyczne.

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  Magda

Pani Magdo, Pani wyraża swoją opinię i robię to również ja. Obie mamy do tego pełne prawo. Szczerze mówiąc, mało mnie interesuje,czy kogoś obchodzi moja opinia. Za to Pani widzę zna się na wszystkim. Pani prawda jest bardziej prawdziwa niż innych,mających inne niż Pani zdanie. Niech Pani spróbuje spojrzeć na świat oczami innych osób,niekoniecznie z Pani zdaniem się zgadzających.

Faustyna
Faustyna
6 miesięcy temu
Reply to  Faustyna

Statystyki? Cóż Nawet w Rosji,według statystyk wybory są jawne i przejrzyste ,a najlepszym prezydentem jest Putin:)

Spisane będą czyny i rozmowy
Spisane będą czyny i rozmowy
6 miesięcy temu
Reply to  dreamteam

twoja trzęsionka jest typowa dla frajera odkrywajacego wątpliwy urok wyszczepienia.
Paszporcik się skończył?

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu

nie szczep sie …ale też nie żądaj leczenia jak bedzie żle …niech cie pokropi czarnuch wodą i ci przejdzie

Last edited 6 miesięcy temu by dreamteam
Ewa
Ewa
6 miesięcy temu

Zaszczep się dla dobra siebie i ludzkości,a skończy się dyskryminacją. Przez takich jak ty pandemia nigdy się nie skończy

Wiarus
Wiarus
6 miesięcy temu
Reply to  Ewa

przedawkowałaś obie TV :))

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu
Reply to  Wiarus

Ty przedawkowałeś tylko jedną,Kurvizję,a to jest gorsze niż miliardy nowych wirusów.

jan
jan
6 miesięcy temu

Jezeli slowa tego Pana są prawdziwe to jest najwieksza kreaturą wśród lekarzy.Lekarz składał przysiege że bedzie leczył a pożniej sie pytał o szczepienia ewentualnie ile jest w kopercie.Ciekawe ile trzeba bedzie jeszcze wziaść dawek przypominajacych zeby cię leczyli.Cos mi sie zdaje ze covid najwięcej atakuje mózgi ale myślalem ze lekarze są odporni..Pozdrowienia dla Pana Bochenka nie powiem profesora bo wstyd to słowo powiedziec.

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu
Reply to  jan

Śmieciem ludzkim to jesteś ty,prof.Bochenek ma całkowitą rację.Powiedział to do was ,foliarzy,do których żadne argumenty nie docierają.Skoro nie docierają,to może jego dotrą.Narażacie tysiące ludzi na śmierć,bo ktoś wam powiedział,że nie będzie się szczepił ;” nie,bo nie “. Tobie covid 19 nie ma czego zaatakować,bo mózgu nie posiadasz.

Jan
Jan
6 miesięcy temu
Reply to  Ernestyna

Ha ha ha Ernestyna jednak mam rację ze cowid atakuje mózg jesteś tego przykladem

Ernestyna
Ernestyna
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

Tobie nie zaatakuje ,bo nigdy mózgu nie miałeś.

NowyPorządekŚwiata
NowyPorządekŚwiata
6 miesięcy temu

Szczepienia dobrowolne TYLKO odpłatne: 100Eur/nastrzyk.
Za zakazenie się, zarażenie kogos, zachorowanie osoby choc raz nastrzykniętej- odszkodowanie 1tys.Eur z funduszu zwolenników szczepień.
Za zgon kowitowy wyszczepionego na kowit – 100.000Eur, tez z tego funduszu.
Róbcie ściepę i dalej bawcie sie dobrze sami.
Odpornosc po szczepieniu tak szybko przemija..

Arab z Wapienicy
Arab z Wapienicy
6 miesięcy temu

Sieczka w mózgu u ciebie występuje płaskoziemco

Arapie
Arapie
6 miesięcy temu

zabiedzony intelektualnie,
a skąd wniosek ze wierzę w płaską ziemię
:))

Maks
Maks
6 miesięcy temu

Nacjonalizm to gleba faszyzmu,w Polsce to już nie jest tępy nacjonalizm,to już FASZYZM !!!. Precz z faszyzmem i ich wyznawcami.

Mizeri
Mizeri
6 miesięcy temu

Odpowiedź jest prosta, nie szczep się, ale wara od publicznej służby zdrowia, od dopłaty do leków, publicznej komunikacji, publicznych szkół. Reszta niech się syfem zaraża w imię wolności obywatelskiej. Dość współczucia ofiarom, które zamiast dbać o własne zdrowie niezaszczepione bawiły się na masowych imprezach, wytapiały się na plażach jeden koło drugiego. Dzisiaj dla mnie ci wszyscy chorzy antyszczepionkowcy to nie ofiary epidemii tylko selekcja naturalna, jak widać od czasu do czasu bardzo potrzebna.

szprycowi ormowcy
szprycowi ormowcy
6 miesięcy temu

W niedzielę w Krakowie odbył się uliczny protest. Manifestanci mieli ze sobą m.in. transparenty z napisem: „Auschwitz dla Nacjonalistów”, czy „Zaszczep się, tęp nacjonalizm”.

Tola
Tola
6 miesięcy temu

W sumie to nic oryginalnego w polskiej medycynie. Najbardziej znany przypadek to “Kopertnik”, który też stawiał jeden warunek przed operacjami swoich pacjentów.

Maks
Maks
6 miesięcy temu
Reply to  Tola

Może masz na myśli najbardziej znanego Kopertnika,Kaczyńskiego z jego 50 tysiącami dla księdza ?To jest dopiero afera,to wam pisiarscy tępaki nie przeszkadza,tylko fałszywe oskarżenia wam przeszkadzają.Pies łańcuchowy pisiarstwa niejaki Karol Guzikiewicz już te oskarżenia odszczekiwał w płatnych ogłoszeniach po wyroku sądowym.Ty też chcesz ?

Tola
Tola
6 miesięcy temu
Reply to  Maks

Pudło. Chodzi o lekarza.

Arab z Wapienicy
Arab z Wapienicy
6 miesięcy temu
Reply to  Tola

Ten lekarz wygrał w sądzie i został przeproszony przez oskarżyciela w płatnych ogłoszeniach

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Co tam platforma Wykop, Konfederaci jeszcze nie wystąpili przed fleszami, kamerami że to dyskryminacja?

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Mocniej: segregacja!

Jurek
Jurek
6 miesięcy temu

Niezaszczepieni powinni sami płacić za leczenie, mam dość że wszystkie szpitale leczą tylko antyszczepionkowców

Heniek
Heniek
6 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Jeśli składka zdrowotna będzie dobrowolna to napewno tak będzie a na razie Jureczku idź zrobić kupę bo coś cię uciska.

Maks
Maks
6 miesięcy temu
Reply to  Heniek

Ty nie musisz jej robić ,bo masz ją w główce.

precz foliarzom
precz foliarzom
6 miesięcy temu
Reply to  Heniek

Może byś poprawił ortografię,a potem zechciał dopiero pisać ,płaskoziemcu,tumanie.

Laura
Laura
6 miesięcy temu

Nagonka na szczepienia jest obrzydliwa, to nic,że możesz zostać kaleką lub umrzeć po wstrzyknięciu nieprzebadanego preparatu, potem z chorobą i powikłaniami zostaniesz sam, a jak, w końcu sam podpisujesz deklarację i zgodę.Mam gdzieś wasze szpitale i leczenie!!!

Maks
Maks
6 miesięcy temu
Reply to  Laura

Następna co ma [email protected] w głowie.Przez takich jak ty i polski rząd codziennie umierają setki ludzi.

Śnieżyczka
Śnieżyczka
6 miesięcy temu
Reply to  Laura

Do czasu Pani Lauro, do czasu …

dreamteam
dreamteam
6 miesięcy temu
Reply to  Laura

jak będziesz potrzebowała tępa dzido wentylacji ,będziesz szukała powietrza ,walczyła o każdy oddech krzycz że nie chcesz sie leczyć i z tą samą gorliwością odmawiaj pomocy ..dlaczego masz łazić i rozsiewać to gówno bezkarnie .z mojego najbiliższego otoczenia zmarły 3 osoby nie na katarek ,grypke i wymyslony covid a z braku tlenu ,i mozliwosci leczenia nie mieli szans na nie bo wtedy własnie jakiś zje.any ..sceptyk zajmował łóżko