Porady i inspiracje

Czy można surfować zimą?

Przygody z falami nie muszą się kończyć wraz z upływem lata. Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez surfingu, nic nie stoi na przeszkodzie, byś chwycił za deskę również zimą. Jeśli wybierzesz się wówczas nad Bałtyk, zauważysz, że na spotkanie z zimną wodą decyduje się wielu surferów. Kluczem jest tu jednak odpowiednie przygotowanie, a my podpowiemy Ci, czego nie może zabraknąć zimą podczas surfingu.

Odpowiednie wyposażenie to podstawa

Surfowanie zimą wymaga właściwego wyposażenia, w przeciwnym razie wyjazd skończy się zapaleniem płuc lub poważnym przeziębieniem. Łapanie fal w okresie zimowym nie może obyć się bez pianki neoprenowej. Jest to syntetyczny i elastyczny materiał, który powszechnie wykorzystywany jest w odzieży wodoodpornej. Zapewnia świetną ochronę termiczną, a także łagodzi skutki upadków, ponieważ jest bardzo trwały. Pianka neoprenowa może być różnej grubości, na co należy zwrócić szczególną uwagę, kupując odzież do surfingu (https://fcspolska.pl/kategoria/pianki-neoprenowe). Zimą warto postawić na piankę o grubości 5/4 mm lub 6/5 mm. Pamiętaj jednocześnie, że im grubsza pianka, tym cięższa będzie, dlatego nie kupuj od razu najgrubszych propozycji, lecz dopasuj produkt do swoich rzeczywistych potrzeb i panujących warunków pogodowych. Oprócz samej pianki, konieczne będą również neoprenowe rękawiczki, buty oraz kaptur. Wszystkie niezbędne artykuły znajdziesz tutaj: https://fcspolska.pl/. Zadbaj również o to, by po wyjściu z wody mieć pod ręką ciepłe poncho surferskie, które wchłonie wodę i zapewni komfort cieplny. Warto również zaopatrzyć się w ciepłą herbatkę. Choć termos z napojem może wydawać się błahostką, to warto zastosować się do wszystkich zaleceń, aby zimowa łapanie fal nie zakończyło się poważnym wychłodzeniem organizmu.

O czym pamiętać, surfując zimą?

Jeśli latem stosujesz wosk do deski, nie zapomnij o nim również zimą. Aby Twoje stopy nie ślizgały się zimą na desce, wybierz wosk dedykowany do temperatur poniżej 13 stopni, znajdziesz go w ofercie sklepu FCS Polska. Sprawdź pełny asortyment produktowy, znajdziesz tam bowiem nie tylko pianki, woski i deski surfingowe (https://fcspolska.pl/kategoria/deski-surfingowe), ale i deski surfskate, które pozwalają trenować umiejętności pracy ciała nawet z dala od wody!

Oprócz odpowiedniego wyposażenia, które należy zabrać ze sobą na zimowy surfing, zadbaj również o przygotowanie swojego ciała. Miej na uwadze, że w tak niskich temperaturach znacznie łatwiej o uraz. Szczególnie istotna jest tu rozgrzewka. Zanim wejdziesz do wody, rozciągnij mięśnie i wykonaj ćwiczenia aerobowe.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments