Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czy student zagraniczny potrzebuje ubezpieczenia na okres studiów w USA?

System opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych jest najdroższy na świecie, ale jest również jednym z najlepszych. W przypadku wielu studentów zagranicznych, którzy pochodzą z krajów, w których państwo zapewnia bezpłatne usługi, rzadko przydziela się temu dużą uwagę. Czy zagraniczny student potrzebuje ubezpieczenia medycznego podczas studiów na amerykańskim uniwersytecie? Odpowiedź brzmi: tak.

Bez ubezpieczenia nie ma studiowania

Studenci zagraniczni powinni koniecznie rozważyć zakup ubezpieczenia zdrowotnego na okres studiowania w USA. Jest to obowiązkowe dla studentów, przyjeżdżających na wymianę studencką (wiza J-1) i osób na utrzymaniu (wiza J-2). Bez ubezpieczenia zdrowotnego na wielu koledżach i uniwersytetach nie można przystąpić do nauki. Na szczęście większość amerykańskich szkół wyższych oferuje własne plany ubezpieczenia zdrowotnego dla studentów po przystępnych cenach. Są jednak uczelnie, które nie wymagają ubezpieczenia zdrowotnego od studentów.

Amerykański system opieki zdrowotnej jest nie do końca zrozumiały nawet dla Amerykanów, ale jedno jest pewne, jest on bardzo kosztowny. Prosta wizyta w oddziale ratunkowym może prowadzić do pomniejszenia stanu konta pacjenta bez ubezpieczenia nawet na dziesiątki tysięcy dolarów. Bez ubezpieczenia student jest zobowiązany do zapłaty rachunku w całości. Dlatego studenci zagraniczni powinni planować swoje wydatki i uwzględniać w nich koszty ubezpieczenia zdrowotnego podczas studiów w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego student potrzebuje ubezpieczenia?

Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia studentom zagranicznym wysoką jakość opieki medycznej w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj studenci zagraniczni ubezpieczają się na etapie uzyskiwania wizy studenckiej.

Należy jednak wiedzieć, że nawet jeśli student ubezpieczenie, może jednak zdarzyć się sytuacja, kiedy będziesz on musiał jeszcze dopłacać z własnej kieszeni. Kwota, którą student płaci za ubezpieczenie, jest tylko częścią tego, co musiałoby zostać wydane na leczenie bez ubezpieczenia.

Na przykład procedura chirurgiczna może z łatwością kosztować setki tysięcy dolarów, hospitalizacja osoby bez ubezpieczenia na jeden dzień może kosztować kilka tysięcy dolarów, karetka pogotowia lub tomografia komputerowa mogą kosztować od 2000 do 3000 USD, a koszt zwykłego zastrzyku dożylnego może sięgać nawet 200 USD.
Biorąc pod uwagę tak duże koszty opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych, oczywiste jest, że opłaca się zainwestować ubezpieczenie zdrowotne na okres studiów. Na pewno taka inwestycja zwróci się, kiedy absolwent z amerykańskim dyplomem uzyska dobrze płatną pracę w jednej z renomowanych firm, na przykład, takiej jak papernow.org.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

No jeśli student studiowałby na pierwszym roku tak jak pisano w innym artykule sponsorowanym – da się jakoś zmobilizować. Ale tutaj jest cały okres studiów a więc nie tylko przyjąć się na pierwszy rok. Ile trzeba minimum na ubezpieczenie na cały okres studiów? – nie padło w artykule sponsorowanym.