Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czy warto inwestować w kadrowo-płacowe oprogramowanie dla handlu?

Wielu przedsiębiorców uważa, że przydatność informatycznego systemu do zarządzania kadrami i płacami jest ściśle powiązana z liczbą zatrudnianych pracowników. O ile jego wsparcie może być nieocenione w średnich i dużych przedsiębiorstwach (zwłaszcza w przypadku działających na wielu płaszczyznach korporacji), rozmaite sklepy oraz punkty usługowe doskonale poradzą sobie bez niego.

Oczywiście, podejście takie nie jest bezpodstawne w przypadku małego, rodzinnego biznesu – może jednak nie sprawdzić się podczas zarządzaniu dużym sklepem z wieloma pracownikami. Jakie korzyści przyniesie wówczas wdrożenie odpowiedniego systemu zarządzania danymi?

Oprogramowanie dla handlu gwarantuje stabilność działania sklepu

Jedną z najważniejszych zalet, jaką powinno cechować się kompleksowe oprogramowanie dla handlu, jest możliwość zarządzania grafikiem pracowników. Możliwość ta zapewnia regulację kilku fundamentalnych funkcjonalności sklepu: zagospodarowanie wszystkich wymaganych stanowisk pracowniczych (niezależnie od systemu jedno- bądź dwuzmianowego) oraz monitoring ewentualnych zwolnień lekarskich i innych wypadków losowych, mogących negatywnie wpłynąć na wydajność sklepu.

O problemach, związanych z nieprzejrzystymi procedurami kadrowymi, nie trzeba przekonywać żadnego małego przedsiębiorcy. Warto pamiętać również o nieprzyjemnych konsekwencjach, które mogą spotkać przedsiębiorców, wynajmujących lokal w rozmaitych galeriach handlowych. Jeśli wskutek błędu w grafiku pracy lokal nie zostanie otwarty na czas, właściciel obiektu może nałożyć na wynajmującego dotkliwą karę finansową.

Oprogramowanie dla handlu w chmurze to szereg dodatkowych możliwości

Rozważając szereg zagadnień, związanych z wdrożeniem programu kadrowo-płacowego, warto zastanowić się nad zainstalowaniem oprogramowania opartego o rozwiązania chmurowe. W przypadku systemu, do którego dostęp będzie posiadać każda zatrudniona osoba, procesy i formalności będą przebiegać zauważalnie sprawniej. Pracownik będzie miał możliwość zdalnego zgłaszania choroby oraz nagłej nieobecności – kierownik zespołu zostanie poinformowany o zaistniałej sytuacji, dzięki czemu będzie w stanie wprowadzić niezbędne korekty w grafiku.

Oprogramowanie dla handlu jest również nieocenione w okresach zakupowej gorączki, kiedy nawał pracy może wiązać się z koniecznością przydzielania nadgodzin. Program kadrowo-płacowy ułatwia wyliczenie powiększonych o premię zarobków, dbając o kompleksowy monitoring wypracowanego bonusu. Na wdrożeniu takiego systemu zyskują również pracownicy HR & Payroll, którzy zostają odciążeni od części prac, związanych z procesami rekrutacyjnymi, kontaktami z fiskusem oraz ZUS czy manualnym planowaniem urlopów.

Powyższe funkcjonalności to zaledwie ułamek możliwości, jakimi dysponuje kompleksowy system kadrowo płacowy od UNIT4. Oprogramowanie to stanowi klucz do sprawnej współpracy pomiędzy pracownikami działu HR & Payroll a resztą zespołu, oszczędzając czas obu zainteresowanym stronom.

Już dziś zapoznaj się ze specyfikacją oprogramowania od UNIT4 i przekonaj się, że oprogramowanie dla handlu może odmienić Twój sposób prowadzenia biznesu.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców  Śląskich  7a, 53-332 Wrocław lub na naszej stronie: www.Unit4.com

Źródło: Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania Unit4

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments