Porady i inspiracje

Czym podkreślić wyjątkowość swojego salonu?

Urządzanie salonu jest często dosyć sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie ma się na niego w pierwszej chwili żadnego pomysłu. Nie zawsze jednak warto od razu decydować się na zatrudnienie projektanta, chyba że koszt nie gra w tym przypadku żadnej roli. Jeśli jednak gra, i to dosyć dużą, warto przeszukać internet w poszukiwaniu inspiracji. Czasami sprawą rozwiążą ładne tapety, a innym razem dobrze dobrany zestaw kolorów.

Co powinno dominować w salonie?

Decyzja o doborze mebli, ich kolorystyki i stylu nie jest łatwa, ale może warto zacząć od tego, co w salonie ma grać pierwsze skrzypce. Łatwo zebrać w krótką listę to, co zwykle znajduje się w salonie:

  • kanapa lub narożnik,
  • stół,
  • kominek,
  • telewizor.

O ile telewizor i kominek same w sobie przyciągają wzrok, o tyle trzeba się postarać, aby pozostałe elementy pomieszczenia były tak samo atrakcyjne dla domowników lub ich gości. Jeżeli przytulny, duży narożnik to za mało, to sprawę powinna załatwić fototapeta umieszczona na ścianie za nim. Dzięki niej salon zyska charakterystyczny klimat, który swoją nowoczesnością podkreśli charakter całego domu. Będzie można mieć wtedy pewność, że to właśnie narożnik, a raczej ściana za nim pozostanie głównym, najbardziej atrakcyjnym elementem dużego pokoju. Patent ten sprawdzi się w salonach nowoczesnych, jednakże w tych bardziej klasycznych fototapetę można zastąpić czymś innym. Obrazy to właśnie coś takiego. Umieszczone nad stołem sprawią, że to właśnie on będzie przyciągał wzrok i stanie się sercem pomieszczenia.

Czy ściana w salonie jest istotna?

Bardzo łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie, wyobrażając sobie zmianę tylko koloru ściany, przy zachowaniu takiego samego ułożenia mebli. Stosując więc modny sposób ozdabiania jednej, najlepiej największej ściany można mieć pewność, że wnętrze zmieni się nie do poznania. W przypadku urządzania salonu w stylu romantycznym warto pokusić się o ułożenie na jednej ze ścian wypukłej struktury. Tapeta 3d doskonale podkreśli miękką atmosferę, jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrana. Jeśli pokój ma być urządzony w stylu klasycznym, to obrazy do salonu powieszone w ilości kilku na jednej ścianie, w nie do końca symetryczny sposób, będą doskonałym połączeniem klasyki i współczesności, bez tłumienia tej pierwszej.

Jeśli jednak na główny plan ma wyjść styl skandynawski, to warto zainwestować w delikatną, harmonijną z resztą pomieszczenia ścianą, ale mimo to lekko się na jego tle wyróżniającą. Tapeta do sypialni, o pełnym kolorze i jednocześnie charakterystycznym wzorze koniczyny skandynawskiej, będzie doskonałym pomysłem właśnie przy zachowywaniu wspomnianego stylu. Fototapeta 3d to natomiast propozycja dla osób lubiących czuć powiewy współczesności.

Czy duży salon zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Teoretycznie przestrzeń to cecha pożądana, jednak nie w każdym przypadku. Czasami zbyt wysoki sufit i jednocześnie duża powierzchnia mogą być przytłaczające, dlatego też na rynku pojawiły się odpowiednie do sytuacji rozwiązania. Kiedyś stosowane jedynie w sypialniach i garderobach parawany, odnalazły się doskonale w pokojach dziennych, w których często stanowią jedną z głównych ozdób, dzieląc przy tym powierzchnię na kilka bardziej przytulnych przestrzeni. Parawany, na których została zastosowana fototapeta, będą doskonałym sposobem na podkreślenie klimatu danej części salonu. Co ciekawe, z drugiej strony parawanu można zamontować coś takiego, jak tapetę 3d, która odrobinę bardziej wpłynie na przytulność. Z jednej strony może bowiem stać kanapa i telewizor, a z drugiej — przytulny fotel i stojąca na podłodze lampa.

Poszukując elementów wystroju odwiedź sklep internetowy www.dekoran.pl, znajdziesz tam tysiące wzorów  fototapet i obrazów w różnych rozmiarach.

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments