Kultura i rozrywka Wadowice

Dąbrówka: W poszukiwaniu tożsamości

Fot. Bogdan Szpila

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Dąbrówce stara się, by życie i dokonania polskiego papieża były dla uczniów nie tylko ciekawostką historyczną.

W wypełnionej po brzegi świetlicy w Szkole Podstawowej w Dąbrówce (obecni byli nie tylko uczniowie, ale także samorządowcy, mieszkańcy wioski) młodzież zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny, a najważniejszą częścią spotkania był wykład ks. infułata Jakuba Gila z Wadowic dla którego Karol Wojtyła był nie tylko zwierzchnikiem, ale również przyjacielem. – Postaram się nie zanudzać – zapowiedział na początku referatu ks. Gil i słowa dotrzymał. Opowieść duchownego o spotkaniach z przyszłym papieżem w latach licealnych, na studiach, a następnie (po konklawe) w Watykanie, obfitowała w nikomu nieznane wydarzenia, wspomnienia skrzyły się humorem i dykteryjkami.
– Jan Paweł II dla dzieci to postać znana tylko z książek, opowiadań starszych, z ekranu telewizora czy komputera – informuje Lucyna Wacławska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. –Stąd też pomysł, by im przybliżyć postać polskiego papieża w ramach tzw. Innowacji Pedagogicznych. Opracowany i przygotowany przez naszych nauczycieli program zatytułowany „W poszukiwaniu tożsamości – w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100-rocznicę urodzin” wpisuje się w te działania – wyjaśnia dyrektorka.
Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments