Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Kto na komendanta?

Fot. Z archiwum SM w Cieszynie

Trwają poszukiwania następcy Kazimierza Płusy, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie, który w lipcu złożył rezygnację ze stanowiska i do końca października pracował w strukturach kierowanej przez siebie instytucji.

– Do czasu wyłonienia nowego komendanta jego obowiązki sprawuje dotychczasowy zastępca, Janusz Sikora – wyjaśnia Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa cieszyńskiego Urzędu Miejskiego. Na ogłoszony przez ratusz konkurs wpłynęło pięć kandydatur. Osoby, które spełnią wymogi formalne, otrzymają zaproszenie na posiedzenie komisji ds. naboru, w której zasiądą: burmistrz Gabriela Staszkiewicz, jej zastępca Krzysztof Kasztura, sekretarz miasta Stanisław Kawecki oraz Karina Cieślar, główny specjalista z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Wyłoniony kandydat będzie musiał poddać się jeszcze badaniom lekarskim i psychologicznym, a jego zatrudnienie zostanie poprzedzone uzyskaniem opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. – Nowy komendant zostanie wybrany w najbliższym czasie. Obowiązki ma objąć od początku 2020 roku – dodaje Katarzyna Koczwara.

Od wielu miesięcy trwają także poszukiwania chętnych do pracy w cieszyńskiej Straży Miejskiej w ogóle. Jednostka boryka się ze sporymi problemami w tym względzie. Na ostatni konkurs, w którym do zaoferowania były cztery wakaty, nadesłano trzy oferty, a do zatrudnienia zostały wybrane ostatecznie dwie osoby. Czy władze miasta nie są zaniepokojone tą sytuacją i mają pomysł na ratowanie tej sytuacji?

– Problemy kadrowe dotykają jednostki miejskie podobnie jak prywatne przedsiębiorstwa. Wynika to z ogólnej sytuacji na rynku pracy, ogólnej rotacji pracowników. Duże nadzieje pokładamy w osobie, która obejmie stanowisko komendanta Straży Miejskiej. Nie mamy żadnej wątpliwości, że ta jednostka miejska jest potrzebna. Konieczne jest jednak inne spojrzenie na jej funkcjonowanie i organizację pracy. Przed nowym komendantem wiele wyzwań, ale też, jesteśmy przekonani, satysfakcji – dodaje Katarzyna Koczwara.

5
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
ZdziwionyFenomenNo je stałaNo je stałaLik Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zdziwiony
Gość
Zdziwiony

Niby ma być konkurs a już wiadomo kto go wygra?!?!?

No je stała
Gość
No je stała

Że z Jastrzymbia,

No je stała
Gość
No je stała

Słyszałem, ale nie wiem od kogo ,że ma już to obiecane jakiś policjant

Fenomen
Gość
Fenomen

A to żadna nowina, nowym komendantem ma być były komendant powiatowy policji. Ale to każdy o tym wie a konkurs trzeba zrobić zgodnie z przepisami…

Lik
Gość
Lik

Wakaty bo za taką kasę kto będzie się narażał, może niech radni przez jeden miesiąc pełnią obowiązki strażników z p. burmistrz.