Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Daj książkom drugie życie – pomóż potrzebującym

Fot. FE Arka

Fundacja Ekologiczna Arka organizuje po raz kolejny kiermasz książek – tym razem pod nową nazwą – „Żyjące książki”. Organizatorzy zapraszają 25 lutego, już tradycyjnie, do Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele społeczne. W tym na pomoc dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych oraz na dokarmianie bezdomnych zwierzaków. Zasada jest prosta. Jeśli masz w domu “przeczytane”, niepotrzebne książki w dobrym stanie, przynieś je do Galerii Sfera i przekaż „Arce”. Zostaną sprzedane podczas kiermaszu a cały dochód przeznaczony będzie na wskazany powyżej cel. Kiermasze książek „Arka” organizuje cyklicznie już od 5 lat. W tym czasie udało się zebrać na cele społeczne ponad 200 tysięcy złotych. Obecnie akcja ma już nie tylko charakter lokalny, lecz ogólnopolski.
Fundacja prosi, aby przynosić na kiermasz jedynie pozycje wydane po 1990 roku, najlepiej nowe lub w dobrym stanie. Najmilej widziane są książki dla dzieci, młodzieży a także te przeznaczone dla starszych czytelników. Nie należy przynosić: lektur i podręczników szkolnych, podręczników informatycznych, encyklopedii, słowników, kodeksów, czasopism, gazet oraz książek religijnych – proszą organizatorzy.
Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Grupa Kęty, Aluprof, Alupol. Swoim patronatem objął ją prezydenta Bialska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

google_news