Wydarzenia Bielsko-Biała

Dankowice: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla. Nie żyje mężczyzna – foto

Minionej nocy znaleziono nieprzytomnego mężczyznę w łazience budynku przy ul. Brzozowej w Dankowicach. Na miejsce wezwano ZRM. Ze względu na podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla wezwano strażaków. Po uruchomieniu piecyka gazowego w łazience szybko pojawił się tlenek węgla.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 3.23. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest już zespół ratownictwa medycznego, stwierdzono zgon mężczyzny. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony górnych dróg oddechowych weszli do łazienki i uruchomili piecyk gazowy. Tlenek węgla pojawił się bardzo szybko, wskazania miernika wykazały, że stężenie jest na poziomie 600 ppm – powiedział nam st. Asp. Paweł Macura z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce wezwano policję. Przyczyną śmierci mężczyzny było zatrucie tlenkiem węgla. Prokurator odstąpił od czynności, ciało wydano rodzinie.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Dankowice, zespół ratownictwa medycznego i policja.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments