Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dbanie o róże w domu: cechy przycinania

Przycinanie jest jednym z najważniejszych elementów podczas pielęgnacji róż. Bez tego niestety możemy zapomnieć o pięknych kwiatach, które mogą prezentować się naprawdę spektakularnie w domu. Jeśli dopiero myślisz o zaopatrzeniu się w róże, ale już chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji, to już teraz możesz kupić sadzonki róż z https://domisad.pl/ oraz zadbać o nie najlepiej, jak umiesz. Więcej o przycinaniu dowiesz się poniżej.

Po co w ogóle przycinać róże

Wyprzedaż róż to świetna okazja do tego, aby zaopatrzyć się w jedne z najpiękniejszych kwiatów na ziemi. Możesz kupić kwiaty lub sadzonki, jeśli chcesz wyhodować róże samemu. Kiedy zdecydujesz się na tę drugą opcję, pamiętaj jednak, że róża to kwiat, który wymaga pielęgnacji.
Jednym z elementów pielęgnacji jest podcinanie. Robimy to po to, aby usunąć martwe i chore pędy, które nie wyglądają zbyt ładnie, a do tego mogą zniszczyć cały kwiat. Do tego dobre podcięcie może sprawić, że róża zakwitnie bardzo bujnie, ponieważ pędy będą miały większy dostęp do słońca.

Kiedy najlepiej zdecydować się na przycięcie róż

Niektóre osoby uważają, że róże można lub nawet trzeba przycinać przez cały rok, aby były zdrowe. Jest to jednak dość błędne pojęcie, ponieważ róże przycina się tylko raz w roku, a jest to wczesna wiosna. Ważne jest to, aby obserwować roślinę oraz pogodę. Należy złapać moment, kiedy ostatnie przymrozki już minęły, a róża jeszcze nie wytworzyła nowych pędów. Na przycinanie warto wybrać dzień słoneczny, a jeśli jest do tego suchy, będzie idealnie.

Jak dokładnie przycinać róże

Podczas przycinania róż bardzo ważne jest narzędzie, z którego pomocą to robisz. Najlepiej wybrać sekator, który jest bardzo ostry. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jego ostrości, dobrze jest go naostrzyć bezpośrednio przed cięciem.
Jeśli chodzi o sposób cięcia, to należy ścinać pędy ukośnie oraz w taki sposób, aby pąk był skierowany na zewnątrz od korony, aby roślina stała się rozłożysta. Najlepiej podcinać nie więcej niż 20 cm, chyba że pęd jest zupełnie zniszczony. Róże domowe również wymagają cięcia – umieszczone w doniczce powinny być przycięte około 15 cm nad ziemią.

Warto pamiętać, aby podczas podcinania być uważnym, ponieważ róża jest bardzo delikatną rośliną. Pęd nie może być zmiażdżony, a sama roślina zraniona, ponieważ może dość krótko potem uschnąć. Na końcu wszystkie ranki należy posmarować farbą emulsyjną lub maścią ogrodniczą.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments