Wydarzenia Żywiec

Debata o bezpieczeństwie w Żywcu Sporyszu

Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu organizuje jutro (20 listopada) debatę społeczną “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Rozpocznie się ona o 16.00 w Klubie Seniora „Globik” w Żywcu Sporyszu przy ul. Sporyskiej 37. Prelegentami będą przedstawiciele policji, straży miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W trakcie spotkania policjanci omówią kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów, aplikacją mobilną “Moja komenda”, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i programem „Dzielnicowy bliżej nas”. Przedstawione będą także informacje o bezpieczeństwie pożarowym oraz bezpieczeństwie publicznym. Dodatkowo w ramach promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu przeprowadzą bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiary zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

4
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
kierowcaSporyszaninHermenegildaMieszkaniec Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sporyszanin
Gość
Sporyszanin

Debata debatą ale czy to coś da ??? Po ostatniej debacie czy coś się poprawiło na lepsze ?

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Skromnie przypomnę, że ponad rok temu wysłałem maila do kpp Żywiec, wydział ruchu drogowego z prośbą o kontrolę radarową na ul. Beskidzkiej łączącej się z ul. Jodłową. Ograniczenie prędkości na całym tym odcinku to 40 km/h, zakaz wyprzedzania,zakaz postoju i parkowania. Ani razu nie zauważyłem tam patrolu drogówki!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

A dostałeś odpowiedź na e-maila? Domyślę się, że NIE a więc mail trafił zapewne a/a kosz. Kto dziś reaguje na e-maile od pojedynczego mieszkańca?

kierowca
Gość
kierowca

Raz widziałem tam radiowóz na ul. Jodłowej przy hotelu Izabela. Jakoś dziwnie stał odwrócony tyłem do ul. Irysowej . Wyglądało to jak strajk włoski . Poprostu patrol był ale nie chciał nic widzieć. Szkoda bo tam śmigają autami nieraz do 80 km/h. Można było by mandatami wypełnić biedny budżet miejski . Może kiedyś to nastąpi.