Bielsko-Biała Sport

Debiut jak marzenie. Bielski Szczypiorniak zwycięski! – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Wiele lat minęło od momentu, gdy jakikolwiek pozaszkolny zespół ze stolicy Podbeskidzia po raz ostatni rywalizował w oficjalnych rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Do dziś! KS Szczypiorniak Bielsko-Biała stanął w szranki z ekipą z Rudy Śląskiej.

Z myślą o odtworzeniu pięknych tradycji i historii bielskiej piłki ręcznej, powstały rok temu KS Szczypiorniak Bielsko-Biała, zrzeszający dzieci, młodzież oraz dorosłych, uczy oraz promuje właściwe postawy poprzez rywalizację fair-play.

Liczna grupa chętnych dzieci z roczników od 2009-2011 bardzo szybko odnalazła się w treningu oraz nauce gry, i to właśnie ona jest pierwszą historyczną drużyną, która została zgłoszona do zmagań w Wojewódzkiej Lidze Chłopców 21/22 organizowaną przez Śląski Związek Piłki Ręcznej.

Każdy mógł zobaczyć postępy zawodników w pierwszym ligowym spotkaniu Szczypiorniaka w hali sportowej Widok w Bielsku-Białej. Przeciwnikiem młodych bielszczan był zespół KS Zgoda Ruda Śląska, który słynie ze swej myśli szkoleniowej wśród dzieci i młodzieży na Śląsku. Debiut wypadł imponująco, bowiem bielskie dzieciaki wygrały 15:8 z rówieśnikami z Rudy Śląskiej.

– Tak poprzez piłkę ręczną grupa miłośników z Bielska-Białej i okolic pragnie zachęcić najmłodszych i tych starszych, do aktywności oraz rywalizacji – mówi Radosław Siuda, prezes bielskiego Szczypiorniaka.

KS Szczypiorniak Bielsko-Biała zagrał w składzie: Ksawery Cynarski, Arkadiusz Dmitrowski, Filip Garus, Jan Habrzyk, Nikodem Kal, Wojciech Kanik, Hubert Makowski, Maciej Mędrzak, Jakub Noga, Ignacy Pach, Jakub Pura, Konstanty Rybak, Krzysztof Ryszka, Miłosz Różański, Mateusz Szeliga, Jakub Waliczek.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Naprawdę super, tylko jak widać różnicą wieku imponująca chyba 6 klasa grała z 2 klasą podstawówki

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Gratulacje, to był piękny mecz . Powodzenia młodzi szczypiorniści.

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

Świetna inicjatywa, bardzo dobrze zagrali gospodarze, mimo krótkiej historii treningowej. Jest spory potencjał.

Laura
Laura
1 miesiąc temu

Super doping! Brawo drużyna!