Wydarzenia Żywiec

W Jeleśni znowu zadyma! Przerwana transmisja z sesji na polecenie wójt! – WIDEO

Początek niedokończonej sesji Rady Gminy Jeleśnia. Fot. UG jeleśnia

Takich rzeczy w Polsce jeszcze chyba nie było! Dzisiaj (20 października) w Jeleśni miała się odbyć sesja Rady Gminy. Ledwo się zaczęła, gdy doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prawnikiem Urzędu Gminy a przewodniczącym Wiesławem Głuchaczką. Ale to jeszcze nic, bo to co się stało po ogłoszonej przerwie może totalnie zszokować!

Przypomnijmy. 29 września na początku sesji Rady Gminy grupa ośmiu radnych (Marcin Dendys, Dariusz Gąsiorek, Wiesław Głuchaczka, Jerzy Feliks, Łukasz Hulbój, Henryk Janik, Andrzej Michulec i Piotr Pawlica) złożyła wniosek o odwołanie przewodniczącego Ryszarda Nowaka. Ten ogłosił przerwę. Po jej zakończeniu na salę nie powróciło dwóch wiceprzewodniczących Kazimierz Dybek i Władysław Gruszka. Z kolei przewodniczący Ryszard Nowak powiedział, że źle się czuje i nie jest w stanie prowadzić dalej obrad. Dodał, że z uwagi na to, że nie ma wiceprzewodniczących, to sesja zostaje przerwana. Potem przewodniczący Ryszard Nowak powiedział, że poczuł się źle, bo dotarła do niego informacja o śmierci radnego Kazimierza Płazy. Kontynuację sesji zaplanowano na 12 października. Na początku obrad pracownik biura Rady Gminy Piotr Oślak (który pracę radnego zna również i od kuchni, bo w przeszłości był radnym gminy Łękawica) poinformował, że pół godziny przed sesją przewodniczący Ryszard Nowak przesłał pismo, że będzie nieobecny. Jako prowadzącego obrady wskazał wiceprzewodniczącego Władysława Gruszkę, a gdy i on nie był nieobecny to sesję powinien poprowadzić Kazimierz Dybek. Ale jak się okazało obaj wiceprzewodniczący również byli nieobecni. Grupa ośmiu radnych stwierdziła, że w takim przypadku sesję powinien poprowadzić najstarszy radny , którym jest Jerzy Feliks. Wówczas pracownik Piotr Oślak zaznaczył, że sesja będzie nielegalna i wojewoda ją unieważni.

To zobaczymy! Na sesji nie pojawiają się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Nie ma dokumentu. Dziwne trochę, bo chyba są poważnymi wiceprzewodniczącymi i pewnie by powiadomili czy są chorzy, czy leżą obłożnie – powiedział radny Jerzy Feliks.

W trakcie dalszej części z funkcji przewodniczącego odwołano Ryszarda Nowaka, a nowym przewodniczącym został Wiesław Głuchaczka. Po zakończeniu tych obrad odbyła się jeszcze sesja nadzwyczajna, gdzie z funkcji wiceprzewodniczących odwołano Kazimierza Dybka i Władysława Gruszkę, a ich miejsca zajęli Dariusz Gąsiorek i Andrzej Michulec.

Nowy przewodniczący Wiesław Głuchaczka wyznaczył kolejną sesję na dzisiaj (20 października), a w porządku obrad pojawił się m. in. punkt: „Wysłuchanie Skarbnika Gminy Jeleśnia w sprawie określenia zakresu niezbędnych do podjęcia uchwał koniecznych dla zapewnienia utrzymania płynności finansowej Gminy a w szczególności zapewnienia wypłat i uposażenia”. Na sali pojawiło się 8 radnych (Marcin Dendys, Dariusz Gąsiorek, Wiesław Głuchaczka, Jerzy Feliks, Łukasz Hulbój, Henryk Janik, Andrzej Michulec i Piotr Pawlica). Już na początku wójt Anna Wasilewska poprosiła, aby głos zabrał prawnik Urzędu Gminy. Przewodniczący zaproponował, aby było to w punkcie sprawy bieżące.

Są przesłanki, że nie został pan wybrany zgodnie z prawem. W świetle prawa nie jest pan wybrany przewodniczącym – powiedział prawnik.

Nie dopuściłem pana do głosu. Zakłóca pan obrady – odparł przewodniczący Wiesław Głuchaczka.

Ale prawnik jakby tego nie słyszał i nieco zdenerwowanym głosem podkreślał, że jest on przedstawicielem organu wykonawczego i ma prawo przedstawić sytuację.

Wójt rozpowszechnia informacje, że to nielegalne, ale my czekamy na rozstrzygnięcie wojewody – powiedział ze stoickim spokojem radny Jerzy Feliks.

Tymczasem prawnik nadal próbował zabrać głos.

Odbieram głos. Czy mam prosić o pomoc służby porządkowe? – zapytał przewodniczący Wiesław Głuchaczka.

Z kolei radny Jerzy Feliks zapowiedział, że zwróci się do korporacji adwokackiej czy zachowanie prawnika jest zgodne z normami.

Państwo naruszyli prawo krajowe i Konstytucję! – podkreślił prawnik.

Po chwili przewodniczący Wiesław Głuchaczka ogłosił przerwę. Jakież było zdziwienie radnych, gdy po przerwie okazało się, że ktoś całkowicie wyłączył transmisję z obrad sesji, która zgodnie z przepisami musi być przekazywana w Internecie, a dodatkowo na sali nie ma pracownika Piotra Oślaka, wójt Anny Wasilewskiej i skarbnik gminy Krystyny Janik.

 

Wznawiamy sesję ponownie. No, niestety nie w takim składzie jak poprzednio. Pani wójt opuściła salę, pani skarbnik również. Pracownik biura Rady Gminy dostał polecenie służbowe i przedstawił pismo, że informuje, iż z polecenia wójt wyłącza nagranie i opuszcza salę sesyjną – zakomunikował przewodniczący Wiesław Głuchaczka, który dodał, że przerywa sesję.

Z powodu tego, że nie można było prowadzić transmisji w Internecie ten ostatni fragment został uwieczniony na filmiku przez samych radnych…

Do tematu oczywiście powrócimy.

 

Pismo pracownika biura Rady Gminy Jeleśnia. Fot. UG Jeleśnia

 

google_news
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczery
Szczery
2 lat temu

W Jeleśni jeszcze nigdy nic dobrego nie zrobili, a radni to banda buraków kombinujacych jak ułożyć pod siebie.

Lara
Lara
2 lat temu

No właśnie przewodniczący i wiceprzewodniczący są dalej Ci sami co byli. Poprzednia sesja co tych 8 matołów sobie urządzilo prywate była nielegalna.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Lara

8 “matołów” z 14, większość podobna jak w rządzie. Legalne było nie przyjście na sesję Przewodniczącego, niewyznaczenie skutecznie prowadzącego sesję? Ma zapisany w ustawie obowiązek w tym zakresie. W tym rzecz, że Przewodniczący i Wiceprzewodniczący nie byli (na sesji). Niech zrobią reasumpcję głosowania.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

rządzie => sejmie

SAM
SAM
2 lat temu

Wieslaw Gluchaczka nie jest przewodniczącym i tyle w temacie. Prawnik ma rację.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Wstyd mi za to że mieszkam w Jeleśni i za tych ludzi którzy za pieniądze podatników odstawiają taki cyrk.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

To jest istota skandalicznego zachowania wybrańców przez mieszkańców i opłacanych też z podatków przez mieszkańców. Jeśli wybrańcom nie jest wstyd, muszą się wstydzić ci co wybierali.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

A ja się wstydzę za Twoje podszywaczu wpisy. Jakim prawem posługujesz się nickiem Hermenegilda??? Kto Ci na to pozwolił?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Masz coś istotnego do powiedzenia intrygant? Wydaje Ci się, że zaklinaniem rzeczywistości przykryjesz swoją intrygę ale tylko wydaje Ci się. Już dawno przegrałeś swój pomysł mieszania bo intelekt nie dościga.

Obywatel
Obywatel
2 lat temu

Żenada robienie wiochy próbując nielegalnie dopchnąć się do koryta

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Dobrze, podszywacz, proszę napisać petycję.

Ilonka
Ilonka
2 lat temu

W tej chorej gminie zawsze będzie nienormalnie,dopóki wybierają ograniczonych umysłowo ludzi, omijać ten grajdoł z daleka….

hmm
hmm
2 lat temu

małe pytanie, czy jak pan inspektor z polecenia opuścił sale sesyjną to ma za to płacone ? dostał jakieś zadanie służbowe tzn. wyjazd służbowy? czy po prostu poszedł do domu ? z czyich to pieniędzy ? to może lepiej niech już nie wraca…..

Leszek
Leszek
2 lat temu

Wieśniaki z krwi i kości, odebrać całkowicie władzę bo to jest niebezpieczne dla reszty mieszkańców. Brakuje jeszcze OTUA do kompletu. Niektórzy chcą pracować innym tylko koryto w głowie.

gość wieczorny
gość wieczorny
2 lat temu

od kiedy to wójt decyduje o sesji Rady Gminy?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Na zeszłej sesji się nie włączał no to na tą zmobilizował siły i nawet radca prawny się wypowiedział w imieniu wójta. A wydawałoby się, że jest wynajęty i dla korzystania przez Radę Gminy.

silne państwo ?
silne państwo ?
2 lat temu

I tu macie przykład jak zachowują się ludzie na dole w samorządach. Prostota i nic więcej. Myślę, że ten eksperyment już minął.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Jeden chaos, ten pan Oślak niby taki doświadczony a głupoty popełnia, taką jest pismo. Pilnie trzeba sprowadzić do gminy służby Wojewody i konieczna interwencja z tamtej strony.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Chochocho, podszywasz ale popłynołeś.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

“popłynąłeś”, intrygant, tak się pisze poprawnie. A także “ho ho ho”.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Chochocho, intrygant bedem pisała jak hce i zaden podszywasz mi nie zabroni.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

A tak w meritum artykułu masz coś intrygant do powiedzenia czy zabierasz tylko głos aby zamieszać?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ty podszywasz mieszasz non stop,udajesz że znasz się na wszystkim,taki omnibus z Koziej Wólki.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Jeszcze raz pytanie, w meritum artykułu masz coś do powiedzenia intrygant. Możesz pokazać jak się lepiej znasz. I znowu się mulisz, z Pacanowa jestem i wyłącz się z takimi uwagami personalnymi bo są puste.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Podszywacz! Zejdz ze mnie. Poczytaj sobie swoje posty, są puste, złośliwe, nic nie wnoszące do meritum artykułu. Dla wszystkich odbiorców DRAŻNIĄCE, i do tego ta ilość świadcząca o jakimś wyjatkowym pobudzeniu.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Poczytaj sobie komentarz “swój” czyli podszywacza powyżej, najnowszy i powiedz coś o pobudzeniu jeśli taki jesteś merytoryczny. Mnie tylko drażni, za wszystkich nie wypowiadam się.

Ewka
Ewka
2 lat temu

Paru ludzi i się nie dogadają takie wiejskie gorole widza co sie robi w sekcie jarka to i na wsi małpują.

Ewa
Ewa
2 lat temu
Reply to  Ewka

sekta jarka – w głowie to ty masz sieczkę zamiast mózgu.

Ola
Ola
2 lat temu

Wiocha jak za czasów PZPR wszystko tajne wymienić wszystko od wójta rozpisać wybory a jak nic nie wyjdzie to zalać wiejską gminę razem z mieszkańcami co głosyja na ludzi co kochają zwady i kase