Sport Czechowice-Dziedzice

Debiut Michała Gawlasa na wielkiej imprezie. “Skupiam się na grze, nie na końcowym wyniku”

Michał Gawlas podczas spotkania z uczniami w Ligocie. Fot. Artur Jarczok

18-letni Michał Gawlas z Ligoty, który swoje pierwsze tenisowe kroki stawiał w czechowickim MKS-ie, jest aktualnie jedynym piórkowcem w 20-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Gliwicach.

Turniej odbędzie się w dniach 14-23 lipca, a w składzie juniorów są: Michał Gawlas i Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski (Palmiarnia Zielona Góra) oraz Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław).

– Ucieszyłem się, że Igrzyska Europejskie wygrał piórkowiec, bo to pokazuje, że ten styl jest bardzo skuteczny i również mogę grać na takim poziomie jak zwycięzca. Teraz najbardziej lubię oglądać właśnie Felixa Lebruna, wcześniej zaś Xu Xina. Od Francuza chciałbym przenieść do swojej gry serwis, który ma bardzo dużo rotacji i agresywny, dokładny odbiór – mówi Michał Gawlas.

Wychowanek MKS Czechowice-Dziedzice zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze i tym sukcesem zapewnił sobie start w Mistrzostwach Europy U-19.

– Regulamin mówi, że na Mistrzostwa Europy jedzie Mistrz Polski i dwóch następnych zawodników z rankingu. Cieszę się, że wywalczyłem sobie udział i będzie to moja pierwsza taka impreza. Myślę też, że o powołaniu zadecydował równy, solidny poziom, jaki prezentowałem przez cały sezon  – dodaje Michał Gawlas.

– Dla mnie Mistrzostwa Europy to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ są debiutem w imprezie tej rangi. Mogę sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi zawodnikami na naszym kontynencie. Nie myślę jakoś o końcowym wyniku, bardziej chcę się skupić na mojej grze, wtedy sam przyjdzie wynik, z którego będę zadowolony.

Źródło: PZTS

google_news