Wydarzenia Cieszyn

Dla kogo Laury Cieszynianki?

Od 1997 roku podczas uroczystej sesji rad gmin ziemi cieszyńskiej, która odbywa się w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, honorowani są szczególnie zasłużeni mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego.

Tradycji stanie się zadość również 11 listopada tego roku. Samorządy gminne już wybrały swoich laureatów.

Brenna. Krystyna Żyłka z Brennej – działaczka na niwie społecznej i kulturalnej. Chybie. Bronisław Zieliński – działacz strażacki z OSP Mnich. Cieszyn. Marian Dembiniok – dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Dębowiec. Karol Hałgas – działacz społeczny z Dębowca. Goleszów. Jean Claude Hauptmann – założyciel i dyrygent orkiestry kameralnej przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Jaworze. Ryszard Klima – ceniony animator na niwie kultury. Hażlach. Jan Rudol z Kończyc Wielkich – prezes Koła Pszczelarzy gminy Hażlach. Istebna. Paweł Jałowiczor – rzeźbiarz ludowy z Jaworzynki. Skoczów. Czesław Kanafek z Bładnic Dolnych – działacz społeczny, wytwórca replik zabytkowych armat. Strumień. Łucja i Piotr Czakonowie z Drogomyśla – małżeństwo prowadzące wzorowe gospodarstwo rolne. Ustroń. Michał Bożek – przedsiębiorca i dobroczyńca. Wisła. Danuta Szczypka – działaczka w obszarach społecznym, regionalnym i tradycji kulturalnych. Zebrzydowice. Maria Roskosz – działaczka na społecznej niwie, była sołtys Marklowic Górnych.

Powiat Cieszyński. Krystyna Stefańska-Gnida – działaczka społeczna w środowisku osób niepełnosprawnych.

Laur Honorowej Złotej Cieszynianki za 2017 rok, zgodnie z uchwałą Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Ziemi Cieszyńskiej, otrzyma ksiądz Andrzej Czyż zamieszkały w Skoczowie, uhonorowany Srebrną Cieszynianką w 2005 roku.

 

google_news