Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dlaczego pary wybierają materace visco? Odpowiadają specjaliści z SleepMed

Jak poprawnie dobrać rozmiar materaca? Dobór wymiarów materaca na przykładzie oferty Hilding Polska

Materace z pianki termoelastycznej visco nadzwyczaj dobrze odnalazły się w zaciszu małżeńskiej sypialni. Eksperci z SleepMed analizują, co sprawia, że rozwiązania piankowe są popularnym wyborem do łóżek podwójnych.

Pianka visco, co właściwie wiemy na temat piany z pamięcią kształtu?

Pianki termoelastyczne visco zwane inaczej piankami memory są – pod kątem technologii – najbardziej zaawansowanym materiałem, który buduje wnętrze materacy. To na nich bazują np. prestiżowe materace SleepMed Plus. Surowiec ten został zaprojektowany przez NASA w 70. latach XX wieku jako wyścielenie foteli w rakietach, które miało amortyzować wstrząsy podczas startu maszyny. Nic dziwnego, że innowacyjna technologia szybko znalazła zastosowanie także w branży meblarskiej, a zwłaszcza materacowej, gdzie funkcja ochrony kręgosłupa ma niebagatelne znaczenie.

Materace wykonane z pianki termoelastycznej reagują nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu powierzchnia sprzętu ugina się wyłącznie w miejscu, w którym tkanina styka się z ciałem. Pianka przyjmuje naturalne, esowate kształty kręgosłupa, tworząc coś na wzór odlewu sylwetki. W ten sposób całe ciało jest idealnie wsparte, a mięśnie i stawy odciążone, co stwarza dobre warunki do regeneracji organizmu. Te właściwości są szczególne cenione przez osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, a także użytkowników, którzy na co dzień mocno nadwyrężają stawy, np. w trakcie pracy lub treningów sportowych.

Materac termoelastyczny czy z kokosem? Poznaj innowacyjne materace Hilding

Dlaczego materace visco są polecane do łóżek podwójnych?

Materace visco SleepMed pełnią funkcje ortopedyczne, ale równie dobrze sprawdzą się w sypialniach regularnych konsumentów, a zwłaszcza w łóżkach małżeńskich, gdzie często śpią dwie lub większa ilość osób (np. niespodziewani goście jak małe dzieci czy ulubione czworonogi).

Materace tego typu, dzięki temu, że precyzyjnie dopasowują się do kształtów sylwetki, nie przenoszą drgań. Cecha ta jest szczególnie pożądana w łóżkach podwójnych, gdzie partnerzy, zmieniając pozycję snu, mogą wzajemnie się wybudzać. Elastyczny materiał memory zapewnia nieprzerwany i komfortowy sen dla dwojga, podczas którego nie obudzą nas skrzypiące sprężyny lub nagłe falowanie powierzchni pod naciskiem ciała małżonka. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy partnerzy prowadzą odmienny tryb życia, chodzą spać i wstają o zupełnie różnych porach.

Jak materac termoelastyczny radzi sobie w przypadku par o znacznej różnicy wagi?

Różne potrzeby i oczekiwania partnerów co do twardości materaca to jedna z największych bolączek przy wyborze dobrego materaca. Podłoże, które będzie za twarde lub za miękkie dla jednej ze stron może skutkować nie tylko problemami z zaśnięciem, ale także stwarzać ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. W tej kwestii doskonale radzą sobie materace termoelastyczne, które w zależności od wagi użytkownika mogą odkształcać się bardziej lub mniej po obu stronach materacach, zapewniając odpowiednie wsparcie dla partnerów, których dzieli nawet +20 kilogramów.

Materace SleepMed zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby spełnić oczekiwania osób o różnych preferencjach i zniwelować trudności w doborze optymalnej twardości sprzętu. Modele visco składają się z warstw ruchomych pianek, które można dowolnie przekładać, by uzyskać pożądaną sztywność materaca. SleepMed oferuje od 4 do 6 możliwych konfiguracji ułożenia pian, dzięki czemu przy pomocy zaledwie kilku ruchów można zamienić materace miękkie na twarde i odwrotnie. Taki mechanizm pozwala na bieżącą modyfikację twardości rozwiązania, tak by precyzyjnie dopasować ją do aktualnych potrzeb obydwojga małżonków.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments