Wydarzenia Bielsko-Biała

Rowerowy Hałcnów. Powstanie “kącik” dla miłośników jednośladów?

Wszystko wskazuje na to, że w bielskim Hałcnowie powstanie miejsce wypoczynkowe dla rowerzystów, gdzie każdy miłośników jednośladów będzie mógł na chwilę przystanąć. – Jest u nas sporo szlaków rowerowych – mówi Anita Szymańska, szefowa Rady Osiedla Hałcnów.

Miejsce ma powstać w okolicach domu kultury, gdzie krzyżuje się wiele szlaków rowerowych. W tym także rozpoczyna się i kończy pętla rowerowa wokół Hałcnowa. Jest już nawet propozycja projektu, który można zobaczyć, a także wyrazić opinię na jego temat na facebookowym profilu Rowerowy Hałcnów.

– Coraz więcej rowerzystów przyjeżdża do Hałcnowa w celach turystycznych, wypoczynkowych, a także odwiedzenia hałcnowskiej bazyliki. Stąd pomysł utworzenia takiej przestrzeni. To ma być estetyczne miejsce wypoczynkowe dla rowerzystów, które będzie wyposażone w ławki, stoliki, stojaki na rowery, a także zadaszenie, tak jak to jest na wielu trasach rowerowych w innych miejscowościach – tłumaczy Anita Szymańska.

Bronisław Szafarczyk, bielski radny, przyznaje, że chciałby, aby miejsce to oferowało dodatkowo pełen zasób wiedzy historycznej i geograficznej o Hałcnowie – w postaci krótkich informacji o ciekawych obiektach i miejscach w dzielnicy, ilustrowanych zdjęciami i mapami umieszczonymi na dodatkowych tablicach informacyjnych. Do punktów tych powinny prowadzić nowe, wytyczone i odpowiednio oznakowane, szlaki dojazdowe dla rowerzystów.

– Aktualnie urząd przygotowuje zlecenie na opracowanie dokumentacji projektowej, a na realizację zostanie ogłoszony przetarg. Na co zabezpieczono środki w budżecie – dodaje radny.

google_news