Porady i inspiracje

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? Co daje ubezpieczenie na narty i różne ubezpieczenia na snowboard? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury!

  1. Co to jest ubezpieczenie narciarskie?
  2. Czym jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego?
  3. Czy ubezpieczenie na narty obejmuje ubezpieczenie bagażu?

Planujesz wyjazd na narty lub snowboard? Wykup ubezpieczenie turystyczne! Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? Co obejmuje dobre ubezpieczenie turystyczne? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.

Co to jest ubezpieczenie narciarskie?

Dziś na rynku dostępne są ubezpieczenia nie tylko życia, zdrowia czy domu, ale także ubezpieczenia sportowe czy turystyczne. Te ostatnie poleca się, szczególnie gdy planujemy wyjazd na narty czy snowboard. Tak zwane ubezpieczenie na snowboard i narty to doskonała opcja dla osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem na stoku. Pokrywa między innymi koszty leczenia, transportu i ratownictwa w momencie, gdy nasza jazda na stoku skończy się urazem. Gwarantuje ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku, a także w zakresie COVID-19.

Jeśli planujesz spędzić ferie aktywnie, na przykład na stoku szusując, nie zwlekaj i już teraz kup ubezpieczenie narciarskie online. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z podstawowej pomocy każdej placówki medycznej w każdym państwie należącym do Unii Europejskiej. Ubezpieczenie narciarskie chroni także Twój sprzęt sportowy. Jeśli coś zostanie uszkodzone w trakcie podróży lub skradzione, ubezpieczyciel – u którego wykupisz ubezpieczenie – wypłaci Ci odszkodowanie. Warto sprawdzić także opcje z dodatkową ochroną – na przykład związaną z kosztami rezygnacji z wyjazdu. Dzięki temu, gdy zachorujesz i nie będziesz mógł pojechać na swój zaplanowany już wyjazd, wszystkie straty, które do tej pory poniosłeś, zostaną ci zwrócone.

Czym jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – w skrócie EKUZ – to nic innego jak dokument, dzięki któremu możesz bezpłatnie korzystać z podstawowej medyczne opieki w placówkach znajdujących się poza granicami Polski. Z tego rodzaju dokumentu korzysta się głównie na wakacjach. EKUZ obowiązuje w każdym kraju, który należy do Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Szwajcarii, Islandii oraz Liechtensteinie.

Czy ubezpieczenie na narty obejmuje ubezpieczenie bagażu?

Dobre ubezpieczenie na narty obejmuje przede wszystkim ochronę sprzętu sportowego. W zależności od pakietu, jaki wybierzesz, otrzymasz odszkodowanie w sytuacji gdy, Twój bagaż sportowy ulegnie w trakcie podróży uszkodzeniu, zniszczeniu lub zostanie skradziony. Jak widać pokrycie kosztów leczenia czy ubezpieczenie sprzętu sportowego może zapewnić miłośnikom zimowych sportów duży komfort. Warto więc zadbać nie tylko o to, aby wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia, tylko też upewnić się, że w razie czego suma ubezpieczenia będzie wystarczająca. Skorzystaj więc ze wspomnianych narzędzi i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i swoich bliskich, a zyskasz dostęp do transportu medycznego i innych potrzebnych usług.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments