Porady i inspiracje

Dlaczego warto zdecydować się na turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem?

Turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem mogą przydać się nie tylko osobom starszym. Rehabilitacji mogą potrzebować nawet młode osoby z dysfunkcją narządu ruchu. Rehabilitacja jest niezbędna w przypadku osób niepełnosprawnych. Wczasy dla seniora to propozycja dla osób w wieku 55 plus, które wypoczynek w górach chcą połączyć z atrakcjami takimi jak basen w Krynicy-Zdroju czy wędrówki po pięknej okolicy. Sprawdź jak zaplanować udane wakacje dla seniora.

1. Dla kogo turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem?

2. Nie tylko turnusy rehabilitacyjne dla osób z dysfunkcją narządu ruchu

3. Ośrodek wypoczynkowy dla seniorów

Krynica-Zdrój to jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych. Praktycznie każde sanatorium w tym uzdrowisku jest oblegane przez osoby chcące podreperować swoje zdrowie lub szukające odpoczynku. Jeśli chodzi o sanatorium w sensie ogólnym, to leczy się tu choroby układu krążenia, układu moczowego, trawiennego i choroby związane z przemianą materii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem.

Dla kogo turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem?

Turnus rehabilitacyjny to oferta dla osób, które mają różne problemy z narządem ruchu. Mogą to być osoby na przykład po operacjach w obrębie kręgosłupa lub osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Tego rodzaju pobyty to intensywne zabiegi o charakterze rehabilitacyjno — wypoczynkowym. Turnus rehabilitacyjny trwa dwa tygodnie. Lekarz ustala, jak powinna wyglądać rehabilitacja i fizjoterapia. Lekarz może również zarekomendować wodolecznictwo. Można spodziewać się około 30 zabiegów w czasie trwania turnusu (w tym basen). Wszystkie zabiegi odbywają się na terenie ośrodka — pacjenci są na nie zapraszani w dni powszednie oraz w soboty. Na turnusie rehabilitacyjnym jest zapewniona opieka pielęgniarska.

Wczasy rehabilitacyjne można finansować z własnej kieszeni lub można ubiegać się o dofinansowanie z PFRON. W niektórych przypadkach nie warto czekać na rozpatrywanie wniosków o dofinansowanie, gdyż przykładowo osoby po operacjach na kręgosłupie potrzebują rehabilitacji od razu, a czekanie na termin nie ułatwia im szybkiego powrotu do formy sprzed operacji.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to kuracjusze mają do swojej dyspozycji komfortowe pokoje z łazienkami i z pełnym wyżywieniem. Podczas konsultacji u lekarza można spodziewać się, że zostanie zalecona konkretna dieta. Pełne wyżywienie będzie wówczas bazować na takiej rekomendacji.

Ośrodek rehabilitacyjno — wypoczynkowy zapewnia parking, dzięki czemu nie trzeba martwić się o konieczność parkowania z dala od sanatorium. W dniu przyjazdu zdecydowanie łatwiej będzie przenosić swoje bagaże (nie będzie to też problemem dla rodziny, która przywiozła kuracjusza na turnus rehabilitacyjny). Co ważne, w ośrodku są windy, co ułatwia przemieszczanie się osobom w różnym stanie zdrowia.

Nie tylko turnusy rehabilitacyjne dla osób z dysfunkcją narządu ruchu

Ośrodek proponuje również pobyty rehabilitacyjne z licznymi zabiegami. Jest to propozycja dla osób, które chcą łączyć typowy pobyt hotelowy z możliwością poprawy stanu swojego zdrowia. W tym przypadku można skorzystać z dwóch zabiegów w ciągu dnia. Poza pakietem jest możliwość skorzystania z innych zabiegów (również ze Spa). Taki wypoczynek jest niezwykle wartościowy — każdy zauważy, że po powrocie do domu czuje się zdecydowanie lepiej, a na dodatek ma zapas energii na dłuższy czas.

Popularne uzdrowisko ma wiele do zaoferowania. Pobyty w sanatorium to okazja do poznania niezwykłej urody całej okolicy. Osoby aktywne mogą cieszyć się z możliwości korzystania z rowerów. Niektórych ucieszy informacja, że na terenie ośrodka znajduje się również siłownia. Jest to atrakcja dla osób, które regularnie ćwiczą. Może to też być zachęta dla osób początkujących, by po zakończeniu turnusu zapisać się na siłownię w swoim mieście.

Ośrodek wypoczynkowy dla seniorów

Każdy senior potrzebuje odpoczynku. Chociaż sanatorium to zazwyczaj najpopularniejsza forma wypoczynku wybierana przez seniorów, to NFZ nie kieruje na takie pobyty lecznicze co rok. Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium to mniej więcej 15 – 24 miesięcy. Na dodatek seniorzy nie za bardzo mogą sobie wybrać miejscowość i ośrodek. Nie każdy senior ucieszy się na przykład z wyjazdu do sanatorium w marcu. Dlatego w tym przypadku idealnym rozwiązaniem są tanie wczasy dla seniora. Takie wczasy są łączone z zabiegami (wczasowicze mogą liczyć na 3 zabiegi w ciągu dnia). W cenie jest pełne wyżywienie.

Ważną informacją jest to, że ośrodek jest przyjazny dla zwierząt domowych. Pobyt pupila trzeb zgłosić przed rozpoczęciem turnusu, gdyż wówczas rezerwowany jest pokój, w którym może przebywać zwierzak. Chodzi o to, że inni ludzie mogą mieć alergię na sierść zwierząt, przez co wyznaczone są pokoje dla wczasowiczów, którzy podróżują ze zwierzętami domowymi.

Pobyt pupila jest odpłatny, ale dzięki możliwości zabrania psa czy kota do sanatorium, zwierzę nie musi przeżywać stresu z powodu rozstania z opiekunem. Wczasowicz może cieszyć się długimi spacerami z psem po pięknej okolicy i nie musi martwić się o pupila.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments