Bielsko-Biała Na sygnale

Długi weekend na drogach. Sześciu pijanych kierowców w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

Fot. Policja

W czasie niedawnego długiego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego zatrzymano sześciu kierowców, którzy postanowili wsiąść za kółko po alkoholu. Dwóch z nich spowodowało kolizję.

W Boże Ciało, 8 czerwca, w Kaniowie na ulicy Dankowickiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia z udziałem 29-latka, który kierował oplem, mając przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca na prostym odcinku zjechał na pobocze, uderzając w drzewo, odnosząc przy tym obrażenia zagrażające jego życiu i zdrowiu. Tego samego dnia w Grodźcu na ul. Góreckiej dzielnicowy wraz z policjantem ds. wykroczeń z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolując rejon, zatrzymał 52-latka, który kierował fordem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, w piątek, w Kozach na ul. Beskidzkiej policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zatrzymali 39–latkę, która po użyciu środków odurzających kierowała fiatem. W sobotę z kolei, w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia zatrzymano 45-letniego obywatela Ukrainy, który mając przeszło 3 promile alkoholu w organizmie kierował audi, a ponadto spowodował kolizję.

11 czerwca policjanci zatrzymali w Bielsku-Białej na ul. Szarotki 37-latka, który kierując bmw, spowodował kolizję z innym uczestnikiem ruchu, mając w organizmie przeszło dwa promile alkoholu. Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach na terenie Starej Wsi zatrzymali 30-latka, który jechał rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w organizmie miał przeszło dwa promile alkoholu.

Źródło: Policja Bielsko-Biała

google_news