Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Liczyć się będzie zwinność i precyzja. Kelnerzy znów pobiegną w Wiśle

Fot. mat. pras. / UM w Wiśle

Dokładnie 85 lat temu, w 1938 roku, w Wiśle odbyły się I Zawody Zręcznościowe Pracowników Gastronomicznych. Z całego kraju zjechało wtedy do miasta ponad 100 kelnerów, którzy rywalizowali w biegu na trzykilometrowej trasie, niosą na tacy butelkę piwa oraz dwie szklanki wody. Wybuch wojny uniemożliwił kontynuację tej imprezy, aż do 2009 roku. W tym roku rywalizacja kelnerów i kelnerek w Wiśle odbędzie się 24 czerwca.

– Kolejny raz zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się z innymi specami kelnerskiego fachu. Ważna będzie zwinność, jak również precyzja. Każdy kelner na dystansie 1 km na tacy poniesie butelkę, kufel piwa oraz szklankę wody. Sędziowie będą oceniali ile wody czy piwa ubyło z naczyń. Za każdy brakujący 1 mm do czasu mety naliczane będą karne sekundy – tłumaczy zasady Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu.

Fot. mat. pras. / UM w Wiśle

W biegu kelnerów mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które są uczniami czy absolwentami szkół gastronomicznych i hotelarskich lub pracownikami restauracji i hoteli na stanowiskach kelnerskich. Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 2 tys. zł, za drugie miejsce 1 tys. zł, a za trzecie 500 zł., a do tego mnóstwo nagród rzeczowych. Dodatkowe nagrody otrzymają najszybsi kelnerka i kelner pracujący w Wiśle. Ponadto każdy uczestnik tegorocznego biegu otrzyma pamiątkowe upominki przygotowane przez sponsorów wydarzenia. Restauracja lub hotel, który będzie reprezentowany przez najlepszego kelnera otrzyma pamiątkowy dyplom i będzie mogła się szczycić najszybszym kelnerem.

– Udział w biegu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, dlatego warto zgłosić się już teraz. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie on-line – dodaje Tadeusz Papierzyński. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca. Start biegu zaplanowano na godzinę 11.00 z wiślańskiego rynku, a dekorację zwycięzców około 13.00. Wydarzenie jest częścią tegorocznych Dni Wisły.

Fot. mat. pras. / UM w Wiśle

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments