Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Długi weekend na drogach w regionie pod nadzorem policji

Fot. KPP w Cieszynie

Przed nami kolejny przedłużony weekend. Wielu z nas wyruszy w trasę. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu.

Wiele osób w okresie przedłużonego listopadowego weekendu wybierze się na krótki wypoczynek lub wycieczkę w góry czy inne zakątki naszego kraju. Każdy dłuższy weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, dlatego też należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego.

Aby każda podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad. Po pierwsze, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Po drugie, kierując samochodem, podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Po trzecie, dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Ponadto sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu. Zachowaj również szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, przejazdami dla rowerzystów, skrzyżowaniami, a jeśli podróż samochodem trwa wiele godzin, nie zapomnij zrobić kilka przerw. Sprawdź też przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie i poziom płynów eksploatacyjnych. I stosuj się do zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Posłuchajcie, co do powiedzenia m.in. o długich weekendach, promilach i bezpieczeństwie na drogach, ma st. ast. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Need for speed
Need for speed
1 rok temu

Ta a świstak siedzi i zawija w sreberka :)???? Najlepiej kasować za 60 tam gdzie 50 albo stać na zakazie ruchu na cesarce w Wegierskiej Górce i kasować za to że ludzie korki omijają i tym samy przyczyniają się do tego że korek nie sięga Żywca. Brawo no ale cóż jak instytucja życie uratowała to tak to potem bywa