Bielsko-Biała Na sygnale Oświęcim

Groził śmiercią byłej partnerce. W mieszkaniu miał broń

FOT. MAŁOPOLSKA POLICJA

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna groził partnerce, że skrzywdzi ją oraz ich wspólne dziecko.

Z relacji 29-letniej pokrzywdzonej wynikało, że jej były partner, mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kęty, groził jej śmiercią, a także skrzywdzeniem ich kilkuletniego dziecka.

W ciągu doby policjanci zebrali dowody, na podstawie których w poniedziałek rano zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli pistolet, który został zabezpieczony do ekspertyzy przez biegłego z zakresu broni i balistyki. 27-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie policji. Zebrane przez policjantów materiały sprawy wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora nadzorującego sprawę.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu w środę (9 listopada). Usłyszał prokuratorski zarzut gróźb karalnych.

“Następnie prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. W związku z powyższym, wprost z Prokuratury zatrzymany został doprowadzony przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 27-latka dwumiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za groźby karalne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje małopolska policja.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek Oczywisty
Józek Oczywisty
1 rok temu

Teraz każdą podła soo..będzie twierdzić że partner ma złe zamiary a szakale i psiarnia idą na to jak na lep.

Felicjan
Felicjan
1 rok temu

Za nielegalne posiadanie broni – do 8 lat !