Cieszyn Kultura i rozrywka

Długi weekend z Zamkiem Cieszyn. Poznaj historię pod osłoną nocy

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

W długi weekend, od 3 do 6 czerwca, Zamek Cieszyn zaprasza na Wzgórze Zamkowe. Szykowanych jest wiele atrakcji, które uprzyjemnią całym rodzinom pobyt nad Olzą.

Ci, którzy zdecydują się na spacer po Wzgórzu Zamkowym, będą mogli usłyszeć utwory Franciszka Liszta – węgierskiego pianisty i kompozytora, który w czerwcu 1846 roku odwiedził Cieszyn. Przebywał w mieście osiem dni, a w trakcie swego pobytu co wieczór siadał przy pianinie w zamkowej oranżerii i grał całymi godzinami, budząc zachwyt słuchaczy. Z jego twórczością będzie można zaznajomić się od 3 do 6 czerwca w godz. 10.00-17.00.

3 czerwca będzie można natomiast zwiedzić Wzgórze Zamkowe z przewodnikiem i w ciągu dwóch godzin poznać jego tajemnice. Zbiórki odbywać się będą przy Punkcie Informacji Turystycznej o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Opłata wynosi 10 zł od osoby. Liczba uczestników jest ograniczona ze względów epidemiologicznych. Z kolei 4 czerwca o 11.00 ruszają warsztaty ceramiczne dla dzieci. Uczestnicy będą lepić małe formy z gliny samoutwardzalnej. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zgłoszenia do 28 maja na adres e-mail: [email protected]

5 czerwca można się wybrać na nocny spacer, który odbędzie się w godz. 21.00-24.00. Grupę poprowadzi Władysław M. Żagan, pracownik Zamku Cieszyn i autor bloga Principatus Teschinensis, który – jak zawsze – wydobędzie ciekawostki historyczne z mroków dziejów. Kto chce je poznać, powinien się zapisać – tel. 33 851 08 21, wew. 14. Udział jest bezpłatny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
20 dni temu

Polecam nocny spacer. Rok temu miałam okazję zwiedzać Cieszyn z Panem Władysławem. To właściwy człowiek w odpowiednim miejscu.