Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Dni Czechowic-Dziedzic i powiatu bielskiego w cieniu parkowych drzew

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, wracają Dni Czechowic-Dziedzic. 46. edycja święta tego miasta, połączona z obchodami Dni Powiatu Bielskiego, odbędzie się w Parku Miejskim „Lasek” w dniach od 27 do 28 sierpnia.

W popularnym „Lasku” w 2019 roku odbyły się ostatnie – 45. Dni Czechowic-Dziedzic. – Impreza w zmienionej formule, mająca nieco innych charakter niż na stadionie miejskim, doskonale się sprawdziła i została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców. Dlatego wracające po przerwie święto miasta ponownie odbędzie się w parku przy ulicy Słowackiego – przybliżają w ratuszu. Program 46. Dni Czechowic-Dziedzic został podzielony na dwa dni. Nie zabraknie atrakcji, które wypełnią nie tylko scenę, ale cały teren wokół niej.

Na sobotę, 27 sierpnia, zaplanowano rozpoczynający się już we wczesnych godzinach przedpołudniowych Beskidzki Jarmark Rzemiosła z warsztatami wypieku chleba. Odbędzie się również konkurs Kulinarne Smaki Beskidów, a scenę wypełnią w tym czasie występy regionalnych zespołów folklorystycznych. Na sobotnie popołudnie przygotowano występ zespołu Weroena, zaś wieczorne granie wypełni Scena Pana Szewca, czyli przegląd amatorskich, czechowickich zespołów muzycznych – rockowych i nie tylko, ćwiczących na co dzień w sali prób Czecho-Sound, prowadzonej przez Mateusza Wróbla, znanego szerzej jako Pan Szewc. Sobotni wieczór zamknie występ legendarnej grupy Turbo.

W niedzielę, 28 sierpnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który swą metę będzie miał właśnie w „Lasku”. Tego dnia występy sceniczne rozpocznie program artystyczny dla najmłodszych, który ubarwią laureaci Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych powiatu bielskiego SAGA, Włóczykije, Mażoretki Gracja i Studio RootART. Na scenie w Lasku w niedzielę wystąpią również: Big Band ZSTiL, CTM Movimento, Gang Marcela, grupa Walimy w Kocioł i Kraków Street Band. Na niedzielę zaplanowano też wręczenie nagrody Promotio Urbis, a gwiazdą wieczoru będzie Artur Andrus z zespołem.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emanuel
Emanuel
9 miesięcy temu

Za takie dni Czechowic burmistrz powinien podać się do dymisji