Cieszyn Kultura i rozrywka

Do Skoczowa wraca Pchli Targ!

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Interesują cię bibeloty, pamiątki, książki i starocie z duszą? Zrobiłeś porządki w domu i chcesz sprzedać choć za parę groszy zabawki czy ubrania po dzieciach? Już wkrótce będziesz mieć ku temu okazję, bo w Skoczowie rusza Pchli Targ. Pierwsza edycja po przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną odbędzie się 1 sierpnia między godzinami 9.00 a 13.00.

– Wznawiamy to lubiane przez mieszkańców i przyjezdnych przedsięwzięcie, oczywiście w rygorze sanitarnym. Mieliśmy bardzo dużo telefonów w tej sprawie i cieszymy się, że wielu osobom podoba się klimat naszego Pchlego Targu. Dlatego próbujemy z nim wrócić i liczymy na piękną pogodę – mówi Julia Raszka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie.

Regulamin imprezy jest dostępny na stronie internetowej „Integratora”. Warto go przeczytać. – Przede wszystkim przypominamy o obowiązku zachowania szczególnych środków ostrożności, w tym między innymi zasłaniania ust i nosa. Wystawcy powinni mieć ubrane rękawiczki ochronne, a także posiadać płyn dezynfekcyjny, który udostępnią osobom oglądającym i nabywającym towar. Kto nie dopełni tych obowiązków, zostanie poproszony o usunięcie się z rynku ze swoim towarem – wyjaśnia Julia Raszka. Regulamin imprezy może zostać zmodyfikowany wraz z wprowadzeniem w kraju nowych obostrzeń lub luzowaniem istniejących.

Pchli Targ pod Kaplicówką zaplanowany jest w tym roku jeszcze dwukrotnie – na 5 września i 3 października.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments