Wydarzenia Bielsko-Biała

Do woja marsz… na osiem godzin

Fot. Marcin Płużek

Podczas nadchodzących ferii zimowych 18. batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej zaprasza wszystkich chętnych na podstawowe szkolenie wojskowe w ramach akcji Trenuj z wojskiem. Bielska jednostka jest jedną z 31 wytypowanych w całym kraju do prowadzenia takich ćwiczeń dla cywilów.

Szkolenia zaplanowano na soboty 14 i 28 stycznia od 8.00-16.00 na terenie jednostki przy ulicy Bardowskiego w Bielsku-Białej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W jego trakcie będzie można nauczyć się podstaw posługiwania się bronią, używania sprzętu ochrony osobistej, podstaw przetrwania czy nawet rzucania granatem. Ćwiczenia prowadzić będzie wykwalifikowany personel wojskowy. Celem tego typu szkoleń jest propagowanie postaw prospołecznych i proobronnych.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy wysłać zwykłe zgłoszenie (można do zrobić osobiście, mailowo, telefonicznie czy po poprzez media społecznościowe). Nabór będzie trwał do 13.00 dnia poprzedzającego ćwiczenia. Osoby zainteresowane muszą jednak spełnić warunki określone w regulaminie akcji takie jak: wyłącznie polskie obywatelstwo oraz wiek od 18 do 65 lat. Uczestnik musi również sam zadbać o odpowiedni ubiór w tym długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtkę lub bluzę czapkę oraz rękawiczki. Ilość miejsc jest ograniczona o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj

google_news