Bielsko-Biała Kultura i rozrywka Żywiec

Zabrzmią Niecodzienne Koncerty Kolęd

W styczniu w różnych miejscowościach Podbeskidzia – i nie tylko – będą odbywały się koncerty w ramach festiwalu “Niecodzienne Koncerty Kolęd”, noszącego od 2021 roku imię śp. Łukasza Ząbka.

Inauguracja rozpocznie się tradycyjnie w kościele św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach w Nowy Rok – 1 stycznia o 19.00. Kolejne koncerty festiwalowe odbędą się kolejno: 6 stycznia o 19.00 w Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), 8 stycznia o 19.00 w kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu, 15 stycznia o 19.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, 22 stycznia o 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach oraz 29 stycznia o 18.00 w bazylice franciszkanów w Rychwałdzie.

Podczas festiwalu wystąpi 60-osobowa orkiestra i chór Beskid SoundProject wraz z solistami: Kingą Juroszek, Pauliną Duc, Kamilą Szwed, Joanną Motyką i Danutą Bańczyk. Nie zabraknie też specjalnie zaproszonych gości. W Jędrzejowie wystąpi sopranistka Małgorzata Piszczek, a podczas koncertu finałowego w Rychwałdzie zaśpiewa Michał Matuszewski – finalista programu “Must Be the Music” oraz uczestnik “The Voice of Poland”.

Organizatorami festiwalu są Agencja artystyczna “Niemczycki’s Music”, Beskid SoundProject Orchestra, stowarzyszenie “Harmonia Aetheria” i stowarzyszenie “Dajemy Radość”.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Patronat medialny nad koncertami sprawują portal beskidzka24.pl oraz “Kronika Beskidzka”.

Fot. Natalia Gołuch Photography

google_news